Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? Totál elveszítettem a fonalat!

Figyelt kérdés

Szóval a befizetési határidő 25-én lejár a főiskolán, de úgyis diákhitelből akarom fizetni a tandíjat, holnap fogom hitelesíteni a diákhitelközpontnál. Erről a suli kap majd tájékoztatást, ugye, mert elvileg úgy van, hogy szeptember 15-ig lehet igényelni a diákhitelt. így, hogy a főiskola csak októberben fogja megkapni az összeget ezzel nekem nem kell az elmaradásért valami díjat befizetnem és a tárgyfelvételről sem maradok le, remélem. A tandíjam összege 160000 és így is igényeltem a hitelt, viszont most látom, hogy közben változott és csak 151000-et kell fizetnem, ezt most módosítanom kell?


Első éves vagyok ezért ez a sok idióta, tudatlan kérdés.


Köszi előre is.



2013. aug. 22. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm, nem mindegy, hogy diákhitel 1, vagy 2-t vettél-e fel.


Ha diákhitel 1: Én SZTE-s vagyok, és ahhoz, hogy az egyetemen aktív legyen a jogviszonyom és megkapjam a diákhitelt, be kell adnom egy engedményezés nevű űrlapot, amit benn az egyetemen, a HSZI-n írok alá 3 példányban: egy a diákhiteleseké, egy az egyetemé, egy pedig a tied marad. Ezt muszáj, mert csak akkor lehetsz aktív, ha a tandíjad rendezve van, de csak akkor kapod meg a diákhitelt, ha aktív vagy, szóval ez egy ördögi kör. Ha ezt a diákhitel 1-et vetted fel, akkor nem muszáj módosítani, akkor marad 9 ezred másra, de ha évek múlván nem akarod azt is kamatostul befizetni, akkor módosíts.


Ha a diákhitel 2: ezt nem tudom, hogy működik, tippre nem kell engedményezés sem, hiszen automatikusan a tandíjra vetted fel, és az összeget módosítsd, nehogy gubancod legyen emiatt.

2013. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen válaszod. Diákhitel 2-t vettem fel, ma voltam a Diákhitel központban és ott azt mondták, hogy hagyjam a 160000, mert ők egyeztetnek az egyetemmel és a pontos összeget utalják. Többet lehet írni, csak kevesebbet nem, tehát 151 lehet csak 161 nem.


Azt tudom, hogy csak a Diákhitel 1-nél kell engedményezési lap. De így Diákhitel 2-nél az egyetem hogyan szerez tudomást? Mint mondtam 25-én jár le a határidő. Menjek be és mutassam meg a szerződést vagy lehet mail-ben is?

2013. aug. 23. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!