Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi diákigazolványt...

Egyetemi diákigazolványt hogyhogy lehet most igényelni, holott még meg sem történt a beiratkozás?

Figyelt kérdés
A középiskolai elvileg októberig jó, az lenne a logikus, ha nem kellene ezzel még foglalkozni. Ráérek szeptemberben igényelni, vagy van valamilyen "határidő"?
2013. aug. 23. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Ráérsz, nincs határidő.

Neptunban kell majd beírni a NEK azonosítót és befizetni a pénzt.

2013. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minél előbb intézd el, annál jobb. Most még rajta vannak a diákigazolvány témán, de később halogatni fogják, aztán mászkálhatsz hónapokig egy papírkával, ami arról szól, hogy igenis tanköteles vagy, csak még nem kaptad meg az új diákodat. Elvileg ha most elintézed, még szeptemberben megkapod, persze sosem lehet tudni.

Amúgy meg az egyetemen fogjátok megkapni, ergo ha mégsem iratkozol be, nem fog hozzád eljutni a diákod.

2013. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Javítanék. Nem arról fogsz szólni a papírka, hogy tanköteles vagy, hanem hogy van tanulói jogviszonyod. Gyorsan írtam, aztán nem gondolkodtam, nyöhö.
2013. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És nem az egyetemen kapják majd meg, postán küldik ki. Az egyetemnek max annyi köze lesz hozzá, hogy a matricát ők adják.
2013. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én két éve az egyetemen kaptam meg, és a többiek is.
2013. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is minél hamarabb intézném. Régen pl. úgy is lehetett azt hiszem diákot igényelni, hogy már a felvételikor. Azért jó hamar igényelni, mert akkor még jó esélyekkel hamar megérkezik.
2013. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5-ös, akkor bocsi. Nekünk tavaly postán küldték, tértivevénnyel.
2013. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De a NEK-adatlapot már előtte intézd
2016. aug. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés már nem a legaktuálisabb
2016. aug. 16. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!