Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. -ben mi a kötelező olvasmány?

11. -ben mi a kötelező olvasmány?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk év közben volt a Toldi estéje(Arany János), Az arany virágcserép(Hoffmann), Candide(Voltaire)- ez még nyáron volt előtte, Az aranyember(Jókai Mór), Az ember tragédiája(Madách Mihály), Csongor és Tünde(Vörösmarty Mihály). Most így ennyi ugrott be, de szerintem elég változó, hogy melyik tanár, mit ad fel kötelezőnek.
2013. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenütt más.

Nekünk pl. még "Az apostol" (Petőfi) is volt.

Ill. még világirodalomból volt Balsac "Goriot apó"-ja

Ajánlott volt még Stendhal "Vörös és fekete".

Maupassant "A szép fiú", Csehov: Ványa bácsi

2013. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikszáth: Különös házasság, Beszterce ostroma


Móricz: Tündérkert

2013. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hugo, Victor "A párizsi Notre-Dame", Nyomorultak"

Grimm "A fiú csodakürtje" (részletek)

(Ez lehet, csak ajánlott volt)

2013. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magyar fakultációs leszek, szóval akkor lehet, hogy neki kellene állnom azoknak amik biztos hogy lesznek. Például Az ember tragédiája 100%, hogy fel lesz adva, nem?
2013. aug. 25. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyar faktosoknak ezerszer több szokott feladva lenni, mint sima alapórán. 100%-ra nem tudok mondani semmit, azt sem tudom, hol tanulsz, de szerintem, ha feladva nem is lesz, érettségin előfordulhat, illetve illik ismerni egy magyar faktosnak :) Meg amúgy is nagyon valószínű, hogy kelleni fog. (Nekem egyébként tetszett.) Ha akarod leírhatom a 12.es kötelezőket is... :)
2013. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!