Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy (nagyon)...

Mit csináljak, hogy (nagyon) jól sikerüljenek az érettségijeim? Mennyit tanuljak naponta, hetente? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
A matek, töri és magyar...Ahova menni szeretnék sok pont kell, azért...11. évvégén mindegyikből 5ös voltam.
2009. okt. 30. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne stresszelj. Az óráidon rendesen figyelj oda; nagyon nem mindegy, hogy otthon nulláról kezdesz tanulni, vagy van valami alapod, ami az órán rád ragadt.
2009. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
figyelj az órákon, aztán január-február körültől már oszd be, hogyan ismételed át az anyagot, hogy mindenre legyen időd, és ne kelljen sietni illetve hogy az érettségik előtt már tényleg ne legyen nehéz dolgod. gondolom, írtok majd a suliban érettségire gyakorló dolgozatokat, azokra mindig készülj fel rendesen. kb ennyi
2009. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy magad dolgozd ki a tételeid! Amíg dolgozol rajtuk, már félig meg is tanulod őket. Én úgy csináltam, hogy kitűztem magam elé: napi két tételt mindenképpen megtanulok + készültem mindennap (és szünetben bejártam konzultációkra is). Ha ehhez tartod magad, két hét alatt megtanulhatod egy tárgy összes tételét, de lehet variálni is (pl. egy magyar tétel, egy töri és akár szorgalmizhatsz is. Két tétel megtanulása össz-vissz 1 óra).

Konzultációkra a későbbiekben mindenképpen járj be, mert a tanár, ha látja, hogy készülsz, jelen vagy, akkor biztos nem fog szívatni, hajlani fog jobb jegyet adni.

Szóval tanácsolom, hogy mindennap min. 2 tételt tanulj meg, a tanárokkal ne kekeckedj.

Én ezzel a hozzáállással/"taktikával" az ELTE egyik karára jutottam be.

Ha valamiben még segíthetek, nyugodtan jelentkezz privátban!

2009. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!