Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrafelvételizhetek jövőre,...

Újrafelvételizhetek jövőre, ha passzív éven vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Tudnátok segíteni nekem abban,hogy most felvettek egyetemre,de úgy döntöttem nem szeretnék lemenni Szegedre (pestről) . Ha most nem iratkozom ,be akkor jövőre ugyan így,ahogy most felvételizhetek máshova?

Másik eset,ha most beiratkozom ,de jövőre úgy döntök ,hogy nem megyek végül,akkor ennek van valami következménye,esetleg nem felvételizhetek máshova ,vagy ilyesmi?



2013. aug. 27. 01:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha most nem iratkozol be akkor igen, jövőre minden további nélkül felvételizhetsz, sőt akár keresztféléves felvételin is.

Ha beiratkozol és passziváltatsz akkor is felvételizhetsz újra, viszont ne felejts majd el kiiratkozni (bár 2 passzív félév után ha nem jelentkezel be úgyis megszűnik a jogviszony). Mielőtt beiratkoznál és passziváltatni szeretnél mindenképp olvass utána, hogy egyáltalán lehet-e az első félévben passziváltatni, mert nagyon sok helyen nem engedik csak a második félévből.

Szerintem ha nem akarsz odajárni a későbbiekben se, akkor inkább ne iratkozz be,hanem felvételizz jövőre újra, addig pedig dolgozz vagy csinálj valamilyen tanfolyamot.

2013. aug. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen,erre lettem volna kiváncsi !:) Köszönöm a választ..még annyit kérdeznék,hogy ha valamiből ismételten érettségit szeretnék tenni(javítani) ,akkor azt a volt sulimon keresztül tudom,majd intézni.

És a másik része,amit nem tettem fel,hogy amiből már tettem érettségit,azokat nem kell megismételnem,ugye? Mármint az abból származó pontok ugyan úgy beleszámítanak a felvételibe nem?

2013. aug. 28. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!