Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális ösztöndíj a jelenleg...

Szociális ösztöndíj a jelenlegi szabályozások szerint jár önköltséges hallgatóknak?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon véleménymegosztó kérdés, ahogy látom. Sokak szerint igen, sokak szerint nem. A fősulit fel fogom hívni ezzel kapcsolatban, addig is ha valaki tud segíteni megköszönöm!

2013. aug. 27. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jár semmilyen támogatás ha költségtérítésesre vettek fel.
2013. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt van egy cikk:


[link]


Bár ez annyiban elavult, hogy a gazdasági szakokon is meghirdettek végül néhány állami ösztöndíjas helyet.


Az viszont továbbra is kérdés, hogy változott-e az a gyakorlat, hogy csak az állami ösztöndíjas hallgatók kaphatnak szociális ösztöndíjat.

2013. aug. 27. 21:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Bursa Hungarica azért jár nem? Köztársasági ösztöndíj sem finanszírozási forma függő nem?
2013. aug. 27. 21:19
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, közben meg is találtam a hivatalos választ:


A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 85/E. § 153 (1)szerint:


"Egy felsőoktatási intézményen belül a tanulmányi ösztöndíjat és a rendszeres szociális ösztöndíjat a magyar állami ösztöndíjjal támogatott és a magyar állami részösztöndíjjal támogatott hallgatók részére ugyanolyan arányban kell megállapítani."

2013. aug. 27. 21:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval ebből következtethető, hogy önköltséges hallgatóknak nem jár. :(
2013. aug. 27. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Csodálkoztam is hogy miért kérdezed úgy hogy "Ez egy nagyon véleménymegosztó kérdés". Amikor ez nem vélemény meg intézmény függő hanem törvényileg szabályzott.
2013. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a törvényi szabályozást. :D


Csak mindig olvastam olyan ötleteléseket, hogy néhányan szorgalmazzák ennek a kérdésnek a napirendre helyezését, hogy ösztöndíjban részesülhessenek önköltséges hallgatók is, de ahogy látom még mindig nincs előrelépés. :(


Tavaly év végén be is jelentették, hogy egyenlőre nem kívánják ezt napirenden tárgyalni, hanem a hallgatói juttatások rendszere marad a régi rend szerint. :(

2013. aug. 27. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!