Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el az elvállalt...

Ha nem megyek el az elvállalt diákmunkára akkor milyen következményekre kell számítanom?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy a pénztárosi munka és a vezetők se szimpatikusak, előzmények: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Tehát az érdekelne, ha nem megyek el, akkor mi lesz? Ugye nem vonják le a fizetésemből az aznapi leendő fizetésemet vagy hasonlók? Még hétfőn írtam a pannonworknek, mert nem szeretnék esetleg még több ezrest/tízezret bukni, de azt írták, hogy ha már elvállaltam akkor menjek be. Viszont ha már csak eszem bejut a munka a sírás kerülget, szerintetek mi van akkor ha nem megyek be mégse? :/


2013. aug. 28. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Elolvastam mind két kérdésedet. Ó, Te szegény!

Érdekes dolgok zajlanak a Tescoban. Nem kötelező elvállalni a munkát. Főleg nem így, Neked kell azért fizetni, hogy ott dolgozzál. Volt alkalmad belekóstolni a pénztárosi munkába, nem tetszik a kollégák, főnökeid hozzáállása, viselkedése, akkor nem kell erőltetni. Nem ér annyit az egész, hogy az idegeid kikészüljenek. Olyan helyre nem is megyek, ahol belém verik az ideget, pedig volt rá példa. A bemutatkozás után két órával anyázással köszöntünk el egymástól. Ilyen vezetőkről, no comment.

Vásárlóként voltam a Tescoban , de figyeltem az eseményeket. Egy fiatal lányt szó szerint letérdeltették a padlóra, de nem nadrágban, csupasz térdel, és a polc alatt a mocskot ki kellett takarítania. 2 méterrel egy nő karba tett kézzel, alpári stílusban osztotta az észt. Többen is beszóltak a nőnek, hogy most fejezze be! Erre azt válaszolta: büntetésben van! Ezt érdemelte ki! Végül a lány nem bírta tovább, kezéből eldobta a szivacsot. Elsírta magát és elrohant. Ugyan ezen a helyen egy pénztárost nem akartak a kollégái leváltani (szívatás). Helyedben nem vállalnám el. Munkaközvetítő cégnek nem kell mondani semmit, nem kell elvállalni. Ők azért írták, ha már elvállaltad a munkát menjél be, mert ez a munkaközvetítő cégnek plusz pénz. Őket nem érdeklik a további részletek.


26F

2013. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, ettől félek, hogy a közvetítő cégnek, azaz a pannonworknek plusz pénz lenne az, hogy én nem mentem be dolgozni, amit majd az én fizetésemből vonnának le. A munkaszerződést amit az első alkalommal aláírtam nem találom sehol, pedig abban biztos le van írva.


Sajnos velem is történt hasonló, mint azzal a lánnyal. Még tavaly árufeltöltőként dolgoztam és kb. takarítónak néztek, közölték, hogy nekem most le kell takarítanom a mosóporos polcot, mert egy csomó öblítő meg mosópor kifolyt az elmúlt hónapokban és ráférne már a polcra a takarítás. Mikor mondtam, hogy én nem erre a munkára jelentkeztem, akkor választás elé állítottak, hogy vagy elmegyek haza vagy pedig letakarítom a polcokat. Mivel éjjelesben voltam már fél 11 volt, tehát hazajönni sem tudtam, mert az utolsó vonatom elment 22:30-kor. Elkezdtem takarítani a polcokat, meleg víz nem volt csak jéghideg és nem tudom azok a mosóporok mióta lehettek kiborulva de három órán át súroltam 2 sor polcot, mire a rászáradt mosószert sikerült letakarítani. Ráadásul a polc szélén le volt törve egy olyan műanyag kis tartó, amiben az árak vannak és a tenyeremet végig felhasította, eléggé vérzett és mikor szóltam, hogy megsérültem azt mondták, hogy mossam le a kezem és mehetek vissza dolgozni az csak műanyag volt úgyhogy bajom nem lesz.

Úgyhogy szerintem a Tesco összes alkalmazottát úgy ahogy van le kéne cserélni vagy bezáratni az egész boltot, mert egyes Tescokban nem emberként bánnak az alkalmazottakkal.

2013. aug. 28. 15:42
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Kötbér


Amennyiben a Megbízott neki felróható okból, nem jelenik meg a munkaszerződés szerinti időpontban és helyszínen, munkaképes állapotban, a munka felvétele céljából, s emiatt a munkáltató eláll a munkaszerződéstől, illetve azt felmondja, akkor a Megbízott jogosult kötbérre igény tartani, melynek összege 100€ (azaz egyszáz Euro ill. annak megfelelő magyar Forint) A kötbér célja a Megbízott illetve a munkáltató vagyoni illetve nem vagyoni kárának megtérítése. Ez azonban nem zárja ki azt, hogy a munkáltató az ezt meghaladó kártérítési igényét a Megbízóval szemben érvényesítse. Továbbá a kötbér kifizetése abban az esetben is jogszerű, ha Megbízó alapos, igazolható és elfogadható indok nélkül a munkaadóval kötött szerződés vége előtt felmond illetőleg ha oly módon távozik, amivel nagyban sértheti a jó erkölcsöt és a xxxxxx Kft. piaci hírnevét, mivel ezzel anyagi kárt is okoz mind a munkaadónak, mind a közvetítő cégnek. A kötbér megfizetésre nem kell sor kerüljön, ha a Megbízó a munkaadó által kikötött próbaidőt letöltötte, illetve a munkaszerződés felbontására közös megegyezéssel kerül sor. A fizetés történhet a Megbízó igénye alapján banki utalással vagy postai úton, illetve egyéb, a Felek által rögzített módon.


Az egyik munkaközvetítő cég szerződés mintájából egy részlet. Külföldi munkavállalással kapcsolatos, gondolom az itthoni munkavállalásnál is ezt alkalmazzák.

Kötbér a lényeg.

Ez a kötbéres dolog elég durva. Fent említett szerződésben benne van, lehet átutalással, vagy

csekken kell fizetni.


"A munkaszerződést amit az első alkalommal aláírtam nem találom sehol, pedig abban biztos le van írva."

Második alkalommal is aláírtad a szerződést? Munkaközvetítővel és a Tesco-val is?

Mert második alkalommal áláírtad, akkor abban a szerződésben is benne kell lennie.

2013. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha nincs benne, semmi gond, nem kell idegeskedni. Holnap nem mész be, nem lesz semmi baj. Telefonon hívogatnak hol vagy. Nem kell felvenni.
2013. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak egyszer írtam alá a pannonworknél egy tescos papírt,már átkutattam a szobát de sehol sem találom. A második alkalom után már csak telefonon egyeztettünk arról,hogy melyik napokon megyek. Ha oda fajulna a dolog akkor akár le is tagadhatom hogy azokat a napokat is vállaltam,nem?
2013. aug. 28. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Munkaszerződések több példányosak. Neked is adnak belőle, a másikat ők is elteszik.

Akkor olyan szerződésed lehet, mint a volt barátnőmnek. Neki is telefonon szóltak melyik napokon kell menni, de végén ő sem ment be. Diákmunkát vállalt, közben nappalin tanult, készült a vizsgákra. 2 hónap után olyan volt, mint egy zombi, nem lehetett hozzá szólni, mert egyből felkapta a vizet. Mondtam neki, hogy inkább a vizsgára készüljön. A főnökének megmondta nem tudja tovább vállalni. Nem ment be többet dolgozni. Nem lett belőle semmi ügy.

2013. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ès nála elfogadták a" felmondást"? Mert én hiába mondtam neki hogy nnem szeretnék többet menni és inkább keressenek olyat aki élvezi is a munkát nem pedig idegroncsot csinál belőle mégis erőlködött hogy nem keres mást ha elvállaltam menjek be.
2013. aug. 28. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Neki elfogadták. Priviben megírod melyik Tescoba voltál pénztáros... Nyílvánosan a reklám miatt nem lehet, kiváncsi vagyok rá.
2013. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet írásban kéne benyújtanod a felmondást.

Hacsak szóban mondod, az nem számít.

Nem érvényes. Mert így még ki tudja meddig fognak

keresni még ugyanezen munk amiatt. Írd le, hogyha

tudnak ajánlani más munkát, akkor lehet róla szó, de pénztárosnak nem tudsz menni még egyszer.

2013. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
E-mailt írtam nekik, azt válaszolták, hogy a hétre nem tudnak már mást keresni ezért menjek be ha elvállaltam. Pedig szerintem nem is akartak már mást keresni, mert ha nagyon akarnak kirakják facebookra és 5 perc alatt elkel az állás.
2013. aug. 28. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!