Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumban lehetséges, hogy...

Kollégiumban lehetséges, hogy a barátommal egy szobában lakjunk?

Figyelt kérdés
Nem haveri barát, hanem párkapcsolati társ, tehát értelemszerűen egy fiú és egy lány együtt lakhatásáról lenne szó. Vannak kollégiumok amik kínálnak kétszemélyes szobát pároknak vagy más megoldásban engedélyezik azt, hogy fiú és lány együtt lehessen egy szobában? Budapesti kollégiumok érdekelnének. Jó lenne, ha valaki tudna válaszolni, esetleg linkelni is tudna ilyen kollégiumi honlapot. Előre is köszönöm:)

2013. aug. 28. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
"párkapcsolati társ, tehát értelemszerűen egy fiú és egy lány együtt" ez ma már nem értelemszerű.
2013. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánkollégiumokat lehet találni 2 személyes szobával (google), illetve ha ugyanoda jártok (ugyanarra a karra), vagy legalább ugyanarra az egyetemre akkor általában az egyetemi kollégiumokban is megoldható, csak a legtöbb helyen nem 2 személyes szobák vannak, hanem inkább 3-4.
2013. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

középiskolaiban nem még OKJ-n sem.


Egyetemiben megoldható.

2013. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első: Igen, abba a mondatba utólag már én is belegondoltam.. :)

A témához kapcsolódva a barátom még OKJ-sen lesz mikor én az egyetemet kezdeném, ezért az egyetemi kolesz nem kivitelezhető. Az se baj ha még 1 vagy 2 ember csapódna hozzánk, a lényeg csak az lenne, hogy egy szobában lehessünk. :) Google-ben nem tudtam eredményre lelni, ezért kértem, hogy aki tud az linkeljen is. Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. aug. 28. 22:38
 5/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb magánkollégium csak egyetemistákat illetve főiskolásokat vesz fel (talán elintézhető, hogy OKJ-s képzésen részt vevőt is felvegyenek). De közel hasonló árral tudtok találni albérletet, 30 000 - 35 000 forint/hó/fő (rezsivel együtt) értékben. A magánkollégiumok meg úgy 20 000 - 35 000 forintig vannak. Egyetemi kollégium államilag támogatott férőhellyel pedig 9300 - 15 000 környékén van. Tehát így összességében ajánlom az albérletet, azzal nem nagyon lehet gond, ha sikerül egy jót találni. Albérletkeresésre vannak oldalak (pl. [link] ) vagy talán érdemesebb a csoporttársaidtól érdeklődni, hogy nem keresnek-e valahova 1 külön szobába 2 személyt.
2013. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

ha ő OKJ-s te egyetemista/főiskolás, akkor csak az albérlet maradt.


Próbálkozhattok máshol is, de vagy nincs már hely, vagy sikertelen lesz, esetleg csak egyikőtöket veszik fel. Ez már szinte biztos.

2013. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez csak jövőre lesz aktuális, csak érdeklődni akartam a lehetőségekről:) Köszönöm a válaszaitokat
2013. aug. 29. 09:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Magánkollégiumba nem igen veszik fel az OKJ-t, szóval az kizárva. Előbb fogják kiválogatni a főiskolás/egyetemistákat.


Államilag fenntartott koli szintén kizárva, ugyan bemehettek mindketten, de te fizetni fogsz érte, barátnőd nem, ugyanakkor egy szobában sem lehettek ebből is adódóan illetve abból is, hogy külön vannak a fiúk lányok.


Egyetemi koli megint kizárva, mivel oda csak egyetemistákat vesznek fel.


Úgyhogy mint írtam, csak albérlet maradt.

2013. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez nem túl biztató, azért nem mindegy hogy koliba 20ezer albérlet meg 30-35.. :/ Azért köszi:)
2013. aug. 29. 11:47
 10/13 anonim válasza:
Persze természetes DEHOGY!!XD
2013. szept. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!