Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első félévben mindig mindenki...

Első félévben mindig mindenki felveszi az alapozó tárgyakat? 14 tárgy nem sok?

Figyelt kérdés
Mi történne, ha a 3 év alatt teljesítendő tárgyakat később venném fel, hogy a fontosabb tárgyaimra koncentrálhassak? Mikor tesznek át valakit államiról fizetősre? Mit kell teljesíteni ahhoz, hogy ösztöndíjas legyek?
2013. aug. 29. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez felsőoktatási intézményenként változik, hogy hány kreditet kell teljesíteni mennyi idő alatt. És szakonként változó, hogy hány tárgy számít soknak.

A lényeg az, hogy figyelj a későbbi tárgyak előfeltételeire.

2013. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:

Így vakon nehéz bármi okosat mondani, de szinte biztos vagyok benne, hogy később is lesznek nehéz tárgyaid. Nem véletlenül az a mintatanterv, nem szivatásból raktak neked elsőfélévre pont azokat a tárgyakat. Nagyjából úgy van kitalálva, hogy a terhelés egyenlő legyen végig. A mintatanterves tárgyakat vedd fel mindet, viszont össze-vissza magadnak még ne vegyél fel semmit szerintem. Ez lesz az első féléved, most tapasztalod meg, mi mennyi is valójában. Később majd látni fogod, hogy milyen plusz tárgyakat szeretnél felvenni, csúsztatni.


Szerintem felesleges most leadnod az alapozó tárgyaidat. Ha évközben úgy érzed, nincs elég energiád, akkor hagyod őket a csudába. Elvégre ráérsz megcsinálni 3 évig. Egy próbát megér, és hidd el, nem véletlenül rakták azokat pont most oda.

2013. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg persze lehet, hogy egy későbbi tárgynak nincs előfeltétele, de előfordulhat olyan, hogy egy korábbi tárgyból megszerzett tudás szükséges a megértéséhez. Én is azt mondom, hogy kövesd még most a mintatervet.
2013. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sok egyáltalán ennyi tantárgy
2014. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Osztottra v. osztatlnara jársz?
2014. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!