Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy az...

Miért mondják azt hogy az egyetemi élet sokkal szabadabb?

Figyelt kérdés
holnap kezdem az egyetemet, azt leszámítva hogy pénteken nincs órám semmi szabadságot nem látok a napjaimba, 1,5 órás előadás ill gyakorlat, közte 30 perces szünet amibe semmit nem lehet csinálni, délután 4ig bent vagyok és agyilag tompán hazaesek és kb semmit nem tudok csinálni. Meg még abban tudnátok segíteni hogy elmagyarázzátok hogy hogy is működnek a zh-ák meg a vizsgák, van szóbeli részük is??

2013. szept. 1. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Zh-knak nincs szóbeli része, vizsgáknak lehet (tárgytól függ, majd elmondják első héten a követelményeket minden egyes tárgyból). Hát. 4 után még tanulni kell :) Egyébként szerintem azért, mert nem kötelező semmire se bemenni, legtöbb előadáson és még gyakorlaton is azt csinálsz, amit akarsz. Felállhatsz egy előadás közben és angolosan távozhatsz, mindenféle szó nélkül. Ezt jelenti a szabadabb, nem azt hogy több szabadidőd van.
2013. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%

Csak a gazdag szülők gyerekeinek jó buli ez. Nem kell előadásokra bejárni, szabadon vehetnek piát, drogot és kefélnek orrba szájba.


A csórók = kérdés

2013. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem szabadabb, csak másabb.

De tanulni itt is, ott is kell.

2013. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Azért szabadabb mert a szabadidőd folyamatosan változik. Nem lesz 2 ugyan olyan napod (annak ellenére h van órarended). De majd meglátod, ezt így elmagyarázni nem lehet.

(amúgy örülj neki, hogy 4 óra után érsz haza, bőven tudsz tanulni)

2013. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

és itt is kell minden órára tanulni?? gondolom ajánlatos hogy ne legyen sok vizsgaidőszakba de órán számon kérik??

és itt hogy megy úgymond a hiányzás kell igazolás, ha pl beteg vagyok akkor nem megyek be, de a tanár azt honnan tudja hogy én most 39 fokos lázzal fekszem az ágyamban vagy csak simán lesz*rom a sulit, mert ebből a szempontból ugyan úgy kinézhet magának mikor én csak szokásosan megfáztam mint minden télen általában..

2013. szept. 1. 21:43
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell igazolás. Ha nincs kedved, vagy beteg vagy akkor nem mész. Nézd, nem kell minden órára tanulni, van amelyik órára beugró kell, van amelyiken kis zh-t írtok, és van amikor nagy zh-t. Ezeket előre bejelentik, nincs "röpdolgozat" (legalábbis nálunk).
2013. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha számonkérés van, az előre bejelentett, így nem gyomorgörccsel ülöd végig a napot.

Nem kell igazolás, nem kell gondolkozni, mit mondj, ha elaludtál, ha kicsit nem érzed jól magad (megfáztál) pénteken, akkor meghosszabbítod a hétvégét, kialszod magad, és nem kell orvoshoz rohanni előadásra.

Ha buliztál, és másnap előadással kezdtek, nem kell bemenned, aludhatsz.

Ihatsz kávét a büfében, ha cigizni akarsz, a tanárokkal közös kijelölt dohányhelyen megteszed.

Lyukasórán nem kell bent kukkolnod, hanem hazaugorhatsz, koliba beugorhatsz, sétálni mehetsz, shoppingolhatsz.


Én sokkal lazábbnak érzem az egyetemet, mert órákra be kell járni (nálunk sajnos az előadások zömére is), de amúgy végre totál felnőttek vagyunk, senki nem kérdezi, mit csináltunk órák között és lyukasban.


Egyébként én a "megértős" tárgyakra ajánlom az óráról órára gyakorlást, ami nem "megértős", hanem betanulós, azt hagyhatod számonkérés előtti pár napra.

Viszont - nem tudom milyen jellegűt tanulsz - matek, fizika ilyeneket tényleg hétről hétre nem árt gyakorolni!

2013. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell minden órára tanulni..szak függő hogy tanév közben mire kell tanulni. Zh-ra kell készülni.

Az általánosat mondom...előadásra ha nem mész senki sem keres, legtöbb helyen nincs katalógus. Esetleg néha..

Gyakorlatra kötelező bejárni, ezalól a betegség sem felmentő ok...ha 3-szor hiányzok akkor nincs meg az aláírásod, akkor sem ha beteg voltál.

Vizsga lehet szóban vagy írásban, tanár és tantárgy függő.

2013. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Általában háromszor lehet hiányozni.

Nem kell igazolni.

De ha a többet hiányzol, akkor buktad a tárgyat, akár hozol igazolást, akár nem. Ezért nem árt tartalékolni a hiányzásokat.

2013. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szemináriumokra azért kell készülgetni.

Már ahol. Pl. ha kiselőadást kell tartanod v. feladnak valamit olvasni.

2013. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!