Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a sikeres tanulás titka? 21 F

Mi a sikeres tanulás titka? 21 F

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egyetemista vagyok,de most jöttem rá,hogy az a tanulás ami eddig működött,mostmár nem működik.Rengeteg az anyag,nem tudom utolérni magamat,soha sem.Sokszor van olyan ,hogy valamit "megtanulok" fel is mondom,elismétlem,de 1 óra múlva felére sem emlékszem!Ez mitől van??Tudtok valami jó stratégiát,módszert?Előre is köszönöm :)

2013. szept. 2. 15:00
 1/1 Girgoy ***** válasza:

Én világ életemben elvoltam azzal, hogy:


1. Figyeltem az órán/előadáson a tanár magyarázatára és megértettem.

2. Atankönyvekben aláhúztam a lényeget. Ezzel is már érted a szöveget. Utána már csak az aláhúzott dolgokat olvastam el másodszorra, vizsga előtt. Az gyorsabb is, koncentráltabban a fejedbe megy és a lényeg eszedbe juttatja a környezetet is.


Nem tudom, kinek mi válik be, de én évtizedekig összvissz ennyit alkalmaztam, semmi mást és éltanuló voltam mindenhol. Ha megérted, hogy miről szólnak a dolgok, magadtól is reprodukálni tudod, pusztán azzal, hogy gondolkodsz. Ha meg listás tanulnivaló volt, amit nem feltétlenül lehett megérteni, csak be kellett magolni, akkor vagy a kezdőbetúkből-kulcsszavakból raktam össze egy megjegyezhető szót/mondatot/rigmust :) vagy valami más megjegyezhetőbb logika alapján csoportosítottam a lista elemeit. Másképp tényleg nem lehet mindenre emlékezni.

2013. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!