Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 éves srác vagyok aki...

14 éves srác vagyok aki nagyon meg szeretne tanulni angolul. Tudnátok módszereket javasolni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék pénzt kiadni ezért.ÉS tanárra költeni se. Otthon meg lehet tanulni? 4 éve tanulom az angol nyelvet a suliban,persze nem sokat tanultam ez idő alatt heti 2 óra az angol óra.Napi 1-1.5 órát tudnák áldozni a tanulásnak.Sikerülhet?Milyen módszerekkel?

2013. ápr. 22. 19:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Nekem heti 3 órám van és mi se tanulunk nagyon sokat (falusi suli). Én rengeteg sorozatot nézek angol szinkronnal és hozzá magyar felirattal. Nekem ez sokat segít, mert szókincset is ad, jobban rá áll az agyad, nem kell egy könyv felett ülnöd, stb. Meg ha szereted a zenét akkor a kedvenc számaidat meghallgathatod a youtube-on magyar felirattal (de ezek nem a legjobbak mert vannak nagyon nagy baromságok a fordításokban). Ha van lehetőséged segítséget is kérhetsz pl.angolul jól beszélő testvértől, unokatestvértől vagy szülőtől. Persze bizonyos szabályokat nem tudsz így megtanulni, erre ott van a suli ahol odafigyeléssel könnyebben megy, persze csak akkor ha jó tanárod van.
2013. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Azt elfelejtettem megkérdezni h mész középsuliba??? mert ha gimi vagy erős szakközép akkor ott valószínű, hogy intenzívebben fogod tanulni. 14/L
2013. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor valamennyire már tudsz

Jó az, ha valakinek stabilak az alapjai

2013. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:) énis szeretek filmeket nézni angolul is:) szerinted sok film nézéssel sikerülhet egy nyelv elsajátitása?
2013. ápr. 22. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyilván csak a hallott szövegértést tudod filmekkel gyakorolni (erre viszont nagyon alkalmas), valamint a szókincsedet gyarapítani, de önmagában messze nem elég, helyesen írni is tudni kell, hogy ne nézzenek hülyének, mert azt sem tudod, mi a they're their és there közti különbség, mint ahogy az sok youtube-kommentnél látszik.

Ez utóbbira pl angol Wikipedia bújását tudom ajánlani, illetve ez is tudja bővíteni a szókincsedet (valamint ismeretterjesztésre is jó:))

Azonban ezek sajnos csak "passzív" irányú képességeidet fejlesztik, ha beszélni vagy írni kell, nem elég.

Szerintem egyébként nem feltétlenül kell nyelvtanár (én is inkább az autodidakta módon tanultam meg, persze volt középiskolából alap), csak utóbbi jelentősen le tudja egyszerűsíteni a dolgodat, valamint azonnal van visszajelzésed.

2013. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen:)
2013. ápr. 23. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:

A filmnézés tényleg jó ötlet, nekem nagyon sokat fejlődött tőle a szókincsem.

Esetleg, ha szeretsz olvasni (nem muszáj ilyen komoly dolgokra gondolni, a Harry Potter is tökéletes például, bármi) kikeresed angolul a könyvet és egy szótárral elkezded olvasni. Nem fogod az összes kifejezést megjegyezni, de sokat fejleszt. Persze ez nagyon kezdőknek nem ajánlott, egy középszint azért kell hozzá....

2013. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sok hanganyag található és pdf nyelvkönyv van fent a neten.

tanár nélkül nem hiszem, hogy meglehet tanulni maximum az alap kezdő szintet. Kell olyan akivel beszégetni tudsz gyakorolni esetleg a hibákat is kijavítja.

2013. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van pár angol barátom és szoktunk is beszélgetni skypon de nem nagyon tudok komolyabban beszélgetni.De azt érzem hogy 20 perc beszélgetés anyanyelvi emberrel többet ér mint 1 óra tanulás.
2013. ápr. 23. 17:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egy eléggé "neves" suliba járok, de még a heti 4 órával is alig tanultam meg valamit 3 év alatt. (szar volt a tanár) Egy éve rákapcsoltam itthon és már profin megy. Taktika (már azért minimális alappal kezdtem):

-Elkezdtem olvasni angol-magyar könyveket, úgy hogy a magyar részt letakartam és próbáltam fordítani. Amelyik szót vagy szerkezetet nem ismertem megtanultam.

-Közben átvettem a suliban tanult nyelvtani szabályokat és könyvből megtanultam a többit

-Rengeteg zenét hallgattam és ezeket is fordítottam

-Filmeket először magyar felirattal, utána angollal néztem

-A szüleimmel angolul próbáltam beszélgetni (nem érdekelt, hogy csak anya beszélt angolul, mert így is jó gyakorlás volt)

-Angol nyelvű játékokon játszottam és ott leveleztem a társakkal


14/f

2013. júl. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!