Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi leszek ha "nagy" leszek?...

Mi leszek ha "nagy" leszek? Tanácsot szeretnék.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és arra lennék kíváncsi, hogy az én képességeimmel milyen pályára lennék alkalmas. A reál tárgyakat szeretem, ezen belül is a matekot, a kémiát és a bioszt. DE a nyelveket is imádom. Matekból, kémiából, angolból és franciából kitűnő vagyok. Mit lehetne ezzel kezdeni? Köszönöm szépen a válaszokat!!

2013. szept. 2. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú, nekem dettó ugyanilyen volt, végül molekuláris bionikára jelenkeztem (illetve most már m. b. mérnöki). A biológián belül kifejezetten az emberi test érdekelt, illetve a genetika rész, ezért jó pár szak kiesett nálam. Engem viszont érdekel még a programozás is, és az itt keményen van, úgyhogy ha azt nem szereted, nem ajánlom a bionikát. A nyelveket pedig hobbiból tanulom szabadidőmben. =)


Ha egyetemre szeretnél menni, jó választás lehet a vegyészmérnöki, vagy biomérnöki, esetleg élelmiszermérnöki. Ha nagyon-nagyon a nyelveket szereted, mehetsz magyarra, anglisztikára, germanisztikára, stb., de ezekkel a diplomákkal nehezebb elhelyezkedni, mint egy mérnökivel, és ha te értesz a matekhoz, szerintem azt ne hagyd kárbaveszni! Ha egy mérnöki diploma mellett még beszélnél 2-3 nyelven, tarolnál. =)

2013. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én a gyógyszerészetire gondoltam. Szerinted az is jó lenne?
2013. szept. 2. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, ott kémia van nagyon keményen. Ha oda szeretnél menni, mindenképp járj kémia faktra vagy valami előkészítőre, és szerintem ebből a tárgyból kéne emeltezned is, különben egyetem jön majd a hideg zuhany!
2013. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2013. szept. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!