Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így is lehetek légimentős?...

Így is lehetek légimentős? (kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Átolvasva a gyk összes hasonló kérdését arra jutottam hogy ha elvégzem a mentőápolói képzést akkor utána mentőzni kell néhány évig és csak utána lehetek a légimentősöknél mentőápoló.

Sajnos más oldalakon azt olvastam hogy az orvos mellett vagy mentőtiszt vagy egy "paramedikus végzettséggel rendelkező egészségügyi szakember" dolgozik aminek gondolom köze nincs a mentőápolóhoz és lehet hogy meghaladja az én képességeimet.(tanulásra értve)

Ezért az volna a kérdésem hogy csak ezzel a paramedikusi micsodával meg a mentőtisztivel vennének fel vagy esetleg felvennének sima mentőápolóval is?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. szept. 2. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos légimentőknél csak mentőtiszti végzettséggel dolgozhat valaki ápolóként. Azt javaslom neked, hogy menj, végezz el egy mentőápolóit, és utána levelezőn a mentőtisztit, mert úgy könnyebb. Ugyan, hogy egy-két évvel hosszabb, de így mehetsz majd a légiekhez.. :)
2013. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2013. szept. 5. 18:46
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nem elkeseríteni akarlak, eszem ágában sincs, én mentőtisztnek tanulok és szintén nagy álmom a légimentőzés. Viszont eddigi ismeretségem/tapasztalataim alapján úgy tudom, hogy nem olyan egyszerű oda bejutni, hogy huss, elvégzek egy mentőtisztit és jelentkezek a légiekhez. Minimum 2-3 év gyakorlat kell oda, emellett azokat választják ki, akik úgymond a "legjobbak". Persze, nem lebeszélni akarlak, de ha csak azért akarsz elvégezni egy mentőtiszti főiskolát, hogy helikopterre kerülj, akkor nem is tudom...
2013. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!