Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mindig csak a pedagóguso...

Miért mindig csak a pedagógusok problémáiról lehet hallani?

Figyelt kérdés
Én megértem őket is valamilyen szinten, hogy kevés a fizetés, de másnak se több, sőt van aki a minimálbért se kapja meg amikor 12 órába kemény fizikai munkát csinál és egy mukkja nincs. Kicsit unom már hogy állandóan a pedagógusok siránkozását kell hallgatni. Most le lehet hurrogni, de vannak még több százezren, akiknek sokkal rosszabb, mégse pattognak minden héten. Mi a ti véleményetek?

2013. szept. 3. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom.. Én mások problémáiról is hallok elég sokat.. Ne csak a tvt nézzd, akkor több információhoz hozzájutsz..
2013. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás mindenkit érint. Ha senki nem áll pedagógusnak, akkor nem lesz, aki oktassa az összes többi embert, akiknek ebből kifolyólag nem lesz normális munkájuk. Sajnos nem a tanárok az egyetlen csoport, akiknek fontos munkáját semmibe veszi ez az ország, de mivel tanévkezdés van, most ez aktuális. Nem csak ők szoktak "siránkozni".
2013. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kellett dokumentálni a tanároknak, hogy otthon és suliba összesen mennyit foglalkoznak a munkával (felkészülés, javítás, doga összeállítás, stb), 50 óra után/hét azt mondta az igazgató, hogy ne folytassák a dokumentálást, mert ennyi túlórát nem tud fizetni.

Aztán amikor még erre rátesz egy lapáttal, hogy Hoffmann azt mondta, ha nincs kréta a suliba (mert hát akadálytalanul államosítottak vagy központosítottak) akkor vegye meg a tanár a saját pénzén.

Sorolhatnám még tovább is, de szerintem ez is jól mutatja a helyzetet.

2013. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, szoktam olvasni is nem csak tv-ben látom ezeket. És egyet is értek veletek, tudom mennyi kemény munka van mögöttük, meg is értem őket, de csak az tűnik fel, hogy ők mindig ott vannak a hírekbe, újságokba a hétköznapokba. Én is kemény fizikai munkát végeztem 12 órába nő létemre, majd leszakadt a hátam a rohadt nehéz dolgok pakolásától, ingyen túlóráztam és be kellett fogni a szám vagy mehetek ha nem tetszik valami. És igen más is panaszkodik, de még sincs a tvbe, újságba minden héten. Sok embert én is ismerek akiket nem becsülnek meg a munkahelyükön, és van olyan aki enni se tud vagy wc-re kimenni a fizikai munka mellett. Mégse sztrájkol mert kell a munka és nincs más. És még annyit se keresnek mint a pedagógusok. Szóval engem ez bánt egy kicsit.
2013. szept. 3. 19:18
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
A mi feladatunk fél év múlva változtatni ezen. :)
2013. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor gondolkodj. Ők írják a híreket? Nem. Hanem a kormány által szorosan kézben tartott média.

Pont azért hallasz róluk ennyit a hírekben, mert a hatalom azt akarja, hogy minél többen tegyenek föl ilyen kérdéseket, mint te. Q. E. D.

(Egyébként meg diplomás embereket, akiknek 5 éve csak csökkent a fizetésük, ne hasonlítgassunk már 6-8 általánost végzett minimálbéresekhez. Az értelmiségi átlaghoz hasonlítsuk.)

2013. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké oké értelek én de nem egyszer sztárkolgattak ők is, szóval szeretnek a középpontban lenni valljuk be, arról a bizonyos levélről amit egy pedagógus címzett orbánnak, és kering a neten ne is beszéljünk. És azért is hasonlítottam azokhoz akikhez, mert olyat is ismerek, aki 2 diplomával csinálja azt a sz@r munkát amit leírtam. Kénytelen erre mert nincs más. Szóval attól, hogy valaki gyárban dolgozik, nem biztos, hogy buta 8 általánost végzett senki. Na itt látszik meg ki mennyit pattog a munkája miatt. De még egyszer hangsúlyozom, hogy tisztelem a pedagógusokat, egyik legfontosabb hivatás, na de már mindent leírtam azt hiszem. De köszönöm a véleményed érdekes volt!
2013. szept. 4. 06:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a "sztárkolgattak" sztrájkoltak akar lenni, akkor persze, csak nem eleget. Rettenetesen félreérted az embereket és az élet lényegét, ha azt hiszed, hogy a sztrájk azért van, hogy a középpontba kerüljenek. Magasról tesznek rá, hogy középpontban vannak-e, meg arra is, hogy erről te mit gondolsz. A sztrájk az érdekérvényesítés eszköze, és valójában a pedagógusok SOKKAL kevesebbet alkalmazták idáig, mint kellett volna, azért tartanak itt. Ha valaki orrba-szájba sztrájkol, az a vasutasok. Na így kéne csinálniuk a tanároknak is.
2013. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, megesik az ilyen. Lehet kicsit felfújtam és nem a középpontban akarnak lenni, igazad van neked is, de akkor vegyük azt, hogy nyíltan panaszkodnak állandóan. Mindenhol azt "osztogatják". Ezt kell nézni a tv-be, ezt kell hallgatni az utcán. Mindenki panaszkodhatna. Én például örülnék ennyi fizetésnek mint az övék az olyan munkámért, ahol kihasználnak meg "belém törlik a lábukat". Anyukám már teljesen belerokkant a munkájába és neki még fizetett szabadság meg táppénz sincs. És nem jelentheti sehol, mert nincs más lehetősége. Ha megbüntetik a főnököt, ő szívja meg. Fizikai munkát végez, ő megcsinál valamit kb 25 Forintért, a főnöke meg eladja 2000 Ft-ért. És nem ugrál meg nem teszi ki facebookra. Én nem gondolom, hogy félreértem az egészet, látok amit látok, nekem ez a véleményem, ami mindenkinek meg van.
2013. szept. 4. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!