Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem emelt érettségire...

Történelem emelt érettségire az ókort mennyire kell tudni?

Figyelt kérdés

Egy elég részletes forrásból tanulok, asszíriában az összes uralkodót tudom mit csinált, az összes ókori háború időrendbe, bár évszám nélkül, de megvan. Tudom az hogy mi miért történt, de kell ez az ókorban ilyen részletesen?

Nem elég nagyvonalúan? A középkortól meg részletesen?

Mondjuk az ókor elég a Száray könyvből tanulni, ami ugrál időrendben és nem érted hogy mi mikor történt, csak azt hogy mi történt?:)


Előre is köszi és ha tudtok nekem tippeket mondani, azt megköszönném. (Hogy miből milyen részletességgel, miekt szoktak nagyon kérdezni, évszámokból pl óorban kell e valami, emelt érettségi JÓ könyv stb..)


2013. szept. 3. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Évszámok! Évszámok! Évszámok!

Ezzel azt akarom mondani, hogy az ókornál is ez dominál, és mindenhol máshol is. Emelten nagyon kell minden évszámot tudni, mert gyakran van olyan kérdés, amikor csak erre kérdez rá, vagy évszámok pontos ismerete nélkül nem tudod helyesen megoldani. Persze kell a "sztori" meg a fogalmak is, de az évszámokat mindenképpen tanuld meg.


Nézz bele egy-két régebbi feladatsorba, hogy lásd, mi a tematika. Az első feladat az írásbelin mindig ókorral kapcsolatos, általában görög vagy római. De részletesen kell tudni. Sajnos a töri emelt az ilyen :)


Én is a Szárayból tanultam egyébként, meg volt évszámokat tartalmazó listánk, ami néha feleslegesen részletes volt, máshol meg baromira hiányos, mondanám, hogy elküldöm, de nem mennél vele sokra :)

2013. szept. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2013. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!