Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kikkel legyek jóban az egyetem...

Kikkel legyek jóban az egyetemen, és kiket kerüljek el?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdem az egyetemet (Miskolc , villamosmérnök) és szeretném tudni , hogy kikkel építsek ki kapcsolatokat , amik meghatározóak lehetnek az elkövetkezendő években.

Voltam gólyatáborban , meg beiratkozáson meg még egy pár ügyben bent az egyetemen , és eléggé vegyes emberekkel találkoztam.


A legfontosabb számomra a tanulás , ezért megyek oda és ennek rendelem alá a többi dolgot is. Szerencsére nem leszek kollégista , tehát itthon , normális , nyugodt körülmények között fogok tudni készülni.


Elsőre amit megállapítottam , hogy rengeteg komolytalan ember van itt (a gólyatábor elég volt arra , hogy ezt megtudjam). Egyelőre még nem mélyedtem senkivel komolyabb haverságba , mert kb. még csak most fog kiderülni , hogy kikkel vagyok egy szakon meg tankörbe.


Írtam , hogy tanulni megyek oda , de azt se szeretném , ha nagyon elszigeteltnek tűnnék (mert alapból nem ilyen a természetem , szeretem a társaságot , szinte bárkivel találok közös témát , viszont a hülyéket messziről el szoktam kerülni) , és ezért néha természetesen elmennék bulizni meg részt vennék egyéb programokon is , tehát úgy kéne , hogy fenntartom azt a látszatot , hogy laza vagyok , de közben normálisan tudjak teljesíteni is (így csináltam középsuliban is , benne voltam mindenben , csak sokakkal ellentétben én tanultam is)


Kikkel legyek jóban ? Felsőbbévesekkel mindenképpen szeretnék , mert köztük láttam normális embereket , de a tankörömből mondjuk kivel : mindenkivel vagy csak aki tanul ? Kollégistákkal , vagy ők külön cég ? Más szakon lévőkkel ?


Igazából tudatosan szeretnék kapcsolatokat kiépíteni , amik később majd jól jönnek. Az ilyen k**a népszerű partyarcokkal pl. mi a helyzet ? Akiket ismer az egész egyetem , és nagyívben belesz**ik az egészbe ? Egyáltalán kikből van több akik bulizni járnak egyetemre , vagy akik azért amiért kell ?


Kösz a válaszokat !



2013. szept. 5. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Valószínűleg le fogsz pontozni, de azért elég cink, hogy tudatosan hasznot akarsz húzni a kiépülő kapcsolataidból. Elég szánalmas ez a viselkedés, most biztos jönni fog a szöveg, hogy "de én nem úgy értettem", de az írásodból egyértelműen kiderül, hogy te nem azért fogsz kapcsolatba lépni emberekkel, mert emberileg jó fejnek tartod majd őket, hanem azért mert később lehet, hogy a tanulás terén hasznos lehet. Normális esetben egyszerű a képlet: azzal leszel jóba aki szimpatikus és pont. Csak nem jó dolog, ha neked csak olyan ember szimpatikus aki előrébb visz téged.
2013. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És ha szimpatikus lesz egy nagy partiarc, akkor te elvből nem fogsz vele leállni? :D Azért, mert ő nem tanul (mellesleg nálunk a legnagyobb partiarcok igencsak odateszik magukat a tanulás terén is), te tanulhatsz.
2013. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Halljátok .. köszönöm a nagyon hasznos válaszokat !


Igen , kapcsolatokat azért épít az ember , mert jól jön , nem tagadok semmit , nem vagyok álszent.


Viszont! Attól mert kezdetben egy kicsit erőltetettebben próbálok új embereket megismerni , egyáltalán nem jelenti azt , hogy később nem lesz tényleg a haverom!

2013. szept. 5. 21:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt kérdezném , hogy hogyan tudnám az elején megtalálni a hasonló érdeklődésű , komolyabb embereket vagy ez szépen lassan majd úgyis kialakul?
2013. szept. 5. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni kiszűrni őket. Az évfolyamok általában tudják maguk között ki az, aki tanulósabb, okosabb, értelmesebb és akihez lehet fordulni problémákkal, kérdésekkel. Te elsősként ránézésre ezt nem fogod tudni megmondani első ránézésre a csoporttársaidról. Nekem is volt olyan barátom, aki abszolút értelmes és normális volt, még is otthagyta az egyetemet 1,5 év után, mert megunta.

Egyébként nyilván egy-két felsőbbévest már ismersz, hogyha voltál gólyatáborban. Velük ápold a jó viszonyt. Ha ők nem is tudnak segíteni a tanulmányaidban, megtudják mondani, hogy ki az a felsőbb évesek között, akihez az adott ügyben lehet fordulni.

2013. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! :) Biztos lesznek normális emberek , 1-2 hét után gondolom már úgyis kiderül , hogy ki , hogyan áll az egészhez..
2013. szept. 6. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen vagyok a dologgal.

Hétfőn kezdtem meg egyetemet és már pár emberrel jóba lettem de sajnos pont olyanokkal akik eddig hétfőtől péntekig minden nap be voltak rúgva..


Még piszkáltak is amiatt, hogy én csak szerdán meg csütörtökön mentem el.. persze csak poénosan de akkor is, én alapból pénzzel se bírnám meg nem is akarok minden nap vedelni meg bulizni.

És már mára is hívtak, hogy menjünk bulizni, szóval nem hiszem, hogy velük annyira hosszú kapcsolat lenne mert nem egy hullámhosszon vagyunk..

Én is szeretek bulizni de beérem heti 1-2-vel.


Az a baj, normálisabb embereket kicsit nehezebb találni mivel ránézésre úgyse lehet eldönteni és aki tanulásért van ott azok általában elvannak magukkal vagy közeli baráti körrel, és nem járnak buliba minden nap szóval nehezebb ismerkedni velük. De még csak 1 hét telt el szóval hülyeség lenne túl nagy következtetéseket levonni..

2013. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én kb. ugyanezt tapasztaltam mint te :D Én is szeretek bulizni meg szoktam is , de csak , akkor ha van rá okom meg időm (ez középsuliban kb. 2 havonta 2-3 alkalmat jelentett)

Nagy következtetéseket meg szerintem is hiba lenne levonni , biztos lesznek másféle emberek is , nem csak link alakok..

2013. szept. 6. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!