Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Éreztétek azt, hogy nem...

Éreztétek azt, hogy nem vagytok érettek az érettségire/az utána való életre?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek tőle, szétszórt vagyok, 18 évesen minden érdekesebb, mint a tanulás. De ezzel tisztában is vagyok, és változtathatnék rajta, de ahhoz még, hogy érettebb legyek és összeszedettebb, kellene még 1-2 plusz év. Ráadásul halvány fogalmam nincs, hogy hova menjek utána. Nincs időm habozni, mert nagyon nem állunk jól anyagilag, nem ülhetek majd itthon, mint ahogy azt sok ismerősöm tette, hogy érettségi után még maradnak otthon tanulni. Ahhoz sem vagyok elég érett, hogy külföldre menjek, pedig ez jó ötletnek tűnne. Ti mikor döntöttétek el, hogy mit akartok kezdeni magatokkal?

2013. szept. 6. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Az érettségire szerintem nem kell érettnek lenni, csak tanulni.

Azt viszont érzem, hogy nem vagyok elég érett, még 22 évesen sem.

Én sem tudtam hova menjek tanulni. Anyával megnéztük milyen tárgy megy jól, végigbogarásztuk a felvis könyvet, kb mindent kizártunk. Maradt ez az, végignyálaztuk a szakleírást, megnéztük mit lehetne vele csinálni. Mi még nem tettük, de már ezt is be kell venni a listába, megnézni hogy milyen munkahelyek vannak azzal a szakkal.

2013. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!