Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 6 hónap alatt felkészülhetek...

6 hónap alatt felkészülhetek angol középfokú érettségire, ill. nyelvvizsgára utána még + 2 hónap rákészüléssel? (fontos)

Figyelt kérdés

9 éve tanulok angolt, de semmit sem tudok. Most esti iskolába járok így rengeteg szabadidőm lett (munkát nem találtam). Eddig semmit sem csináltam csak gépeztem. Viszont nem szeretném tovább vesztegetni az időm és a nyelvtanulás hasznos időtöltés lenne. Napi 5-6 óra angol tanulásra gondoltam (intenzíven) vagyis az első 3 hónapban, hogy behozzam a lemaradásom.

Egyedül fogok tanulni mivel a közelben nincs egy rendes magántanár sem, ill. pénz sem lenne rá.

Van egy Oxford angol nyelvtan könyvem. Ebből szeretnék tanulni + vannak 2 szótáram amiben alapszavak vannak, napi 20-at tanulnék. Ill. még azok a szavak amik a nyelvtankönyvben lennének. Ebből állna a napi 5-6 óra tanulásom és még ez mellé passzív nyelvtanulásként angol filmeket néznék magyar felirattal. Amikor már lesz elég szókincsem akkor pedig angol felirattal nézném.


Szerintetek így feltudnék készülni a májusi érettségiig?



2012. nov. 14. 13:34
 1/5 A kérdező kommentje:
18/F
2012. nov. 14. 13:35
 2/5 A kérdező kommentje:
*van 2 szótáram
2012. nov. 14. 13:35
 3/5 Sidel ***** válasza:

Minden csak a kitartáson múlik. Barát, ismerős, rokon sincs olyan, aki tudna segíteni neked legalább a szóbeli részében?

A filmet viszont mindenképp angol felirattal nézz. Szerintem olyanokkal érdemes kezdeni, amit már korábban láttál. Ha magyar felirattal nézed, az szerintem nem jó, akkor arra figyelsz, nem az angolra. Napi 20 szónál pedig szerintem többre lesz szükség.

2012. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Netről sok hanganyag pdf letölthető.


Pons kezdőknek assimilt tudom ajánlani + angolul könnyű.

Csordás Norbet angol könyvét.

+ youtube Learn English with Jennifer.

2012. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül elég nehéz megtanulni így nehéz megmondani, hogy sikerül e vagy nem.
2012. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!