Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin vagy fogorvosin...

Orvosin vagy fogorvosin mennyire kell tudni a fizikat, hogy utana ne legyen gond ha felvettek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy nagyon kell tudni. Érdemes lenne egy bennfentest is meghallgatni én nem vagyok az. Egy orvos mondta nekem, hogy ő a fizikát tanulta keményen, de a mai napig nem tudom, hogy ezt az érettségi felkészülésre értette vagy már az egyetemi évekre.
2013. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alapokkal jó ha tisztában vagy. Gimiben próbáltam úgy tanulni a fizikát, hogy egyetemen is emlékezzek rá, de abból nem érettségiztem, így a nagy részét el is felejtettem.Az orvosin az elején nekem nehéz volt a fizika, aztán belejöttem, lassan visszajöttek a dolgok, amiket gimiben tanultam. Amúgy ne aggódj, nem a legnehezebb tantárgyak közé tartozik az orvosin a biofizika.
2013. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább a kémiát kell tudni, mint a fizikát. Pécsre járok, így csak erről tudok nyilatkozni. Egy fizikás tárgyunk van, mely biofizika néven fut és konkrétan 0 fizika tudással megtanulható, bár vannak hozzá segítő tárgyak. Biofizika fizikai alapjai lényegében a gimis fizika, persze jó, ha felvetted, de enélkül is megtanulható. Nekem olyan órám van, hogy biofizika szemináriumok, ez az előadáson elhangzottakat mélyíti el, ha nagyon nem megy a fizika, ezt érdemes felvenni. A biofizika alapvetően 2 féléves tárgy, más nincsen. Kémia viszont elég sok van, első félévben orvosi kémia (előadás, szeminárium, gyakorlat), ha fizikával jöttél, akkor van ugyan kémia alapjai, de ezt el is lehet skippelni, mert év elején iratnak egy felmérőt, ha az jól sikerül (és ha kémiával jöttél, akkor miért nem sikerülne jól), akkor nyertél másfél órát. 2. félévben bevetés a biokémiába, aztán biokémia és végül orvosi biokémia. Mivel én fogorvosira járok ,ezért lesz anyagtanom, ez is inkább kémia. Nem beszélve egyéb tárgyakról, sejtbiológia, élettan, ahol igen erősen benéz végig a kémia. Szóval nem kell aggódni, ha nem fizikával jöttél, ha tényleg nagyon nem megy és nem is szereted és úgy is érzed, hogy az előadások anyagát csak úgy nem tudnád megtanulni, akkor felveszed vmelyik segítő tárgyat, de alapvetően nem a fizikától kell félni.
2013. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato valaszokat. :-)
2013. szept. 8. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!