Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hányszor lehet érettségizni...

Hányszor lehet érettségizni egy tantárgyból? Ha akarom akár 3x is? Azt tudom, hogy fizetni kell érte. És muszáj abban az iskolában újraérettségiznem, ahova eredetileg jártam?

Figyelt kérdés
Már kétszer érettségiztem angolból, de ahova most akarok jelentkezni egyetemre még több pont kell majd, és egyedül ennéll a tantárgynál érzem, hogy kilehet belőle hozni még többet

2013. szept. 7. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem érettségizhetsz belőle akárhányszor. Egyáltalán nem kötelező ott érettségizned, ahová jártál.

Arra viszont készülj a pontszámításnál (ez sokaknál gondot okoz, mert nem tudják előre), hogy az "érettségi átlag" nevezetű 100 pont (ha nem duplázol) csak a bizonyítványban szereplő eredményekből tevődik össze, tehát azon nem dob a később javított érettségi.

2013. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Petrik93 ***** válasza:
40%

Akárhányszor érettségizhetsz, de ha már 3x vagy 4x kell újra próbálnod az angol érettségit, akkor inkább hagyd a francba, és tegyél le egy középfokú nyelvvizsgát. Azért legalább plusz pontot is kapsz.


Érettségizni a másik suliba is lehet. Sőt lehet a kormány által kijelölt oktatási központban is. Nem muszáj a régi sulidban. DE általában sokkal jobb egy ismerős helyen, ismerős tanárokkal érettségizni, mint idegen helyen. Talán az ismerős tanár még egy kicsit segít is, míg az idegen le se fog tojni, hisz nem ismer, nem kötődik hozzád.


Jól gondold meg mit csinálsz!

2013. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A régi tanáromat nagyon utáltam, szóval szívesebben vizsgázok egy idegennél, legyen akármilyen, a réginél csak jobb lehet. Szóval azt mondod, hogy ez nem számíz bele az alappontokba? Nyelvvizsgám már van, és csomó többletpontom is, de nem érek vele semmit, mert érettségi pontokból nem értem el a jogszabályi minimumot :S
2013. szept. 8. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!