Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen nem értettem az...

Ha egyetemen nem értettem az analízist előadáson, akkor gyakorlaton van esély, hogy megértsem?

Figyelt kérdés

majd átnézem amit írtunk, de nekem ez így elég gyors volt :/

matek szak


2013. szept. 9. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi, az elején nekem is olyan volt, mintha kínaiul beszéltek volna. Főleg, ha nem specmatos osztályból mentél matek szakra, ahol már tanultak ilyeneket.

Nekem a legnehezebb az volt, hogy a középiskolai matekhez képest az egyetemi matek egy koncepcióváltást igényel. El kell feledkezni az egyenletekről, meg szerkesztésekről, meg igazából nagyjából mindenről, amit középsuliban matek címszó alatt tanultál. Rá kell valahogy érezni az egész ízére. De ne nem kell kétségbe esni, ha az első óra után nem sokat értesz. Bele lehet ebbe jönni.


Van nekem egy olyan éléményem algebra gyakorlatról, hogy annyira nem értettem a feladatot, amit meg kellet oldani, hogy a feladat sorszámának felírása után semmit nem tudtam kezdeni vele. Még azt sem, hogy felírja az ember az adatokat, aztán majd lesz belőle valami. Nagyon rossz érzés volt. De túllendül az ember az ilyeneken, ha valóban akarja ezt csinálni.

2013. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm szépen :D
2013. szept. 9. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!