Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan süllyedhetett ilyen...

Hogyan süllyedhetett ilyen mélyre a felsőoktatás? Már minden idiótát felvesznek?

Figyelt kérdés

Nálunk az egyetemen (SZE) a mérnöki szakokon 240 volt a ponthatár, de nem gondoltam volna, hogy ennyire alja népet vesznek fel. Hétfőn egy srác odajött hozzám, hogy mutassak meg neki egy termet, majd tegnap is szintén megtalált, később kiderült, hogy csak kifogás volt, tudta, hol a terem. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy helyesen képtelen írni, olyan alapvető hibákat ír, mint pl. jöt, jukas és még sorolhatnám. Ráadásul, hogy idézzem: "én úgy éretségiztem le meg jutotam egyetemre hogy egy büdös könyvet nem nyitottam ki"

Mindezek tetejébe, mikor nem akartam elmenni bulizni, mert másnap reggel 8-kor órám van és szeretném érteni is miről van szó elkezdett cseszegetni, hogy milyen merev vagyok stb.

És sajnos nem ő az egyetlen. Tegnapelőtt ültem órán és előttem 3-an ültek, egymást cseszegették, csikizték, f**szt firkáltak egymás füzetébe, vihogtak ezen stb. A lényeg, a padból majd' kiestek, az órára nem tudtam tőlük figyelni.

Hogyan kerülhettek be ilyenek a felsőoktatásba? Alig bírom felfogni...


2013. szept. 13. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak oda ,az egyik volt kolegámat selejtgyártónak hívtuk,mert nem tudott még kockát sem gyártani ,most szakoktató.
2013. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez azért van, mert nincs felvételi vizsga.

De tényleg hihetetlen

2013. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

1) Téged ez miért zavar? Ettől te még diplomát fogsz kapni.

2) A 240 pont nem reprezentatív mérőszám. Engem annak idején a ponthatárhoz közel vettek fel, ráadásul az első 2 félévben alig lett meg a 30 kredit. Megrészegített a szabadság, és hogy én döntöm el mikor hova megyek be. Utána az egész nyaramat azon paráztam, át ne tegyenek költségtérítésesre. Kellően be is sza.ratott a dolog ahhoz, hogy utána összeszedjem magam, átlagomon 2 egészet javítottam. Mondanom sem kell, hogy ez már ösztöndíjjal is járt, tehát duplán jól jártam. Végül időben végeztem, az államvizsgázók között a legjobb eredménnyel, 5-ös felelettel, és 5-ös diplomamunkával. (Diploma 4-es.)

Történetesen pont a Széchenyin. Közlekedésmérnökin. Államvizsga után pár héttel már kaptam munkát, és azóta is ott dolgozom, szakmámban.

Ezzel ellentétben a belső koliban volt egy szobatársam majdnem 400 ponttal vették fel, el is volt szállva magától. Egész 2 félévig azt hallgattuk, hogy ő tud mindent csak kérdezzünk. Aztán 2 félév után úgy vágták ki, hogy öröm volt nézni. Tehát a pont nem minden.....

3) Azzal foglalkozz, hogy te haladj előre. Az egyetem nem foglalkozik veled, csak egy kód vagy. Senkit nem érdekel, hogy Kovács 12 Béla mit firkált a füzetébe. Vagy teljesít vizsgán vagy nem... Örülök, hogy lelkes vagy, ezt tartsd is meg, de ne szállj el magadtól. Lehet, hogy az a nevetgélő idóta az első sikertelen ZH után összekapja magát, és elkezd szárnyalni. Láttam sok ilyet... De lesüllyedést is. Ne legyél közöttük!

Aki meg nem érdemes a maradásra, azt úgyis kidobják. Pont a múltkor gondolkodtam, hogy mennyi arc van az emlékeimben előttem, de már a nevükre sem emlékszem. Csak 3. félévre eltűntek...

Egy jótanács: Tanulj, az a tiéd lesz. És került a hököt messzire :)

2013. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Hol van ez?

Szeged?

2013. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

És ez "államin" van?

Ne félj, félévkor ki tudja, nem-e buknak ki a nagy hősök.

Ne zavartasd magad. Te csak tanulj és örülj a jó jegyeknek.

2013. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Létszám után fizet állambácsi. Minden egyetem/főiskola úgy tölti fel a helyeket ahogy tudja.


Kis főiskolákon még gyalázatosabb a helyzet. Azok gyakorlatilag középfokú tanfolyamokként működnek.

2013. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3-as!

Kicsit félreértettél, én nem elsőéves vagyok, már megtapasztaltam mi hogy működik, ez a nevetgélős dolog az egyik választható tárgy óráján volt, ahol elsőévesek is voltak. A helyesírás képtelen srác pedig az aulában szólított le, mert össze akart volna velem jönni. Hogy mért zavar? Mert alig bírtam lerázni, totál el volt szállva magától, de még csak jól se néz ki. 2 napig győzködtem, mire sikerült megértetnem vele, hogy nem az esetem és nem vagyok "pedofil" sem.

Az pedig, hogy előttem röhögnek azért zavar, mert egyszerűen képtelen vagyok úgy figyelni a tanárra, hogy alig hallom a röhögésüktől mit mond és az is eléggé bezavar, hogy fel-le ugrálnak. Tudom, hogy nem érdekel senkit ki mit ír a füzetébe, nem is ezért írtam, pusztán érzékeltetni akartam a f**szfirkálással, hogy milyen alacsony a szint. :)

2013. szept. 13. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz. Olyan 15 éve mindenki panaszkodik, h romlik a színvonal (elötte nem voltam képben).

Az azonban sajnos még mindig igaz, hogy MOn relatíve kevesebb diplomás van mint a fejlettebb országokban, ami hosszabb távon bizony versenyhátrány. Hogy ezt az oktatáspolitika az adott infrastruktúrával jól próbálták/próbálják-e megoldani(fejkvóta=>ömegoktatás; államilag finanszírozott szakok centralista megszabása), az már más kérdés...

2013. szept. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

4-es!

Sajnos ez Győrben van,a Széchenyi István Egyetemen. Az idiOta srác aki büszke arra,hogy bekerült anélkül, hogy egy könyvet is kinyitott volna államin van. A röhögősek fizetősön, de ahogy elnéztem elég sok hozzájuk hasonló van.

Èn egyébként azt tartom a legigazságtalanabbnak, hogy jogra és gazdasági szakokra csak 460 ponttal vették fel az embert, de mérnök hallgató lehet egy 2-es érettségivel is bárki, na meg aki tud fizetni. Egyik ismerősömnek "csak" 435 pontja lett,a tandíjat nem bírná fizetni ezért nem mehetett gazd.men.re, de ezek a 240 pontos kis nyomingerek ellephetik az egyetemet...

Èrtem én, hogy sok a gazdasági és jogi diplomás, de azért egy kicsit túlzásba estek.

2013. szept. 14. 02:28
 10/11 anonim ***** válasza:
ó ne aggódj, rengeteg helyen van hasonló jelenség. egyszerűen katasztrofális a mai felsőoktatás minősége, na az alapképzésbe bekerültek pedig lassan az óvodás szintjén lesznek, legalábbis nincs magasabb elvárás. ez van :(
2013. szept. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!