Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat irodalomjegyzékéb...

Szakdolgozat irodalomjegyzékében mit tüntessek fel?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogy az irodalomjegyzékben csak azokat a írókat (+könyvcímek, stb) tüntessem fel akiket ténylegesen felhasználtam forrásként a szakdogámban, vagy azokat a könyvcímeket is irjam bele, amiket tájékozódásképpen elolvastam?

köszönöm


2009. nov. 4. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak azokat, amikre hivatkozol is a szövegben. Vagyis, amiket ténylegesen felhasználtál forrásként.

(Én így is oldalakon keresztül soroltam vagy 60 címet.)

2009. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nekem csak 10 könyv forrásom van + 8internetes forrás :S

ezért gondoltam hogy írok még mellé néhány könyvcímet amit "csak elolvastam" a szakdogához, de ténylegesen nem használtam fel

2009. nov. 4. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából én sem tudom ezt lehet-e. A témavezetődtől esetleg nem tudod megkérdezni? Ő mégiscsak több szakdolgozatot látott.
2009. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

CSAK azokat írhatod bele, amikre szövegközben hivatkoztál.

De ha bővíteni szeretnéd, mert szerinted kevés, akkor szövegközbe írd bele azokat, amiket csak elolvastál, így irodalomjegyzékbe azokat is bele tudod írni.

Márészt pedig nincs követelményrendszer a szakdogához? Mert abban le van írva, hogy hogy kell megírni, és mit kell beleírni.


Egyébként meg hidd el, nem olyan kevés az. Nekem kb. 10-12 könyv volt, és internetes oldal egysem. Az én irodalomjegyzékem még 1 oldal sem volt teljesen. (persze nekem olyan témám volt, amihez nem nagyon találtam hazai szakirodalmat).

2009. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hazait én sem. A kb. 60 hivatkozásom 98%-a külföldi volt.


Egyébként tényleg még ez a legjobb megoldás, mint amit előttem írtak.

2009. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2009. nov. 6. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!