Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben? Szakácsnak tanulok (szeptember óta vagyok kinn gyakorlaton 1 hét suli-1 hét meló(gyakorlat)) és nem tudom.. vegyes érzelmekkel tölt el.. Tetszik a szakma, a pörgés már nem annyira, jobban érdeklődöm az autók iránt, és azon gondolkoztam hogy átmegyek másik suliba és kitanulom az autószerelő szakmát. (Most mit csináljak? azért mégis csak az életemről van szó, és lehet hogy ez most csak hirtelen felindulás és később megbánnám ha átmennék másik suliba.. nem tudom mi tévő legyek.. kérlek titeket segítsetek és válaszaitokat indokoljátok hogy mi miért! köszi szépen előre is! (Egy 3.-as 17 éves fiú)
2009. nov. 5. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:

mindenféle képen fejezd be. nem kell utána feltétlenül abba szakmába dolgoznod, ha az nem tetszik. de minden esetre megszerzel egy olyan tudást, amivel eltudod magadat tartani. később még mindig továbbtanulhatsz, ha szeretnél.


ha nem fejezed be, akkor azt sugallja az önéletrajzod, hogy elkezdesz valamit és nem fejezed be. és az nem túl szerencsés.

2009. nov. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hm, köszi szépen! meggondolandó! és végülis alapja is van a dolognak! csak nem bírom ezt a hajtást melóhelyen:S de tudom hogyha belejövök jó lehetek abban a közegben, mert jól tanítanak csak az a baj hogy túl sokat várnak el. de hát ez van, ilyen az ÉLET! és egyébként autószerelő szakmát suli után hogy lehet elkezdeni/letenni?
2009. nov. 5. 03:34
 3/3 anonim válasza:

A fenti válaszadónak igaza van az önéletrajzzal kapcsolatban. Nekem viszont hasonló volt a problémám mint neked, nagy volt a hajtás, meg mindig sokfelé kell figyelni, az elég stresszes munkák közé tartozik. Sokszor még szívproblémákat is előhozott belőlem, mert sokszor idegeskedtem.

Én úgy voltam vele hogy végig csinálom, ha már elkezdtem de ez plusz 3 évet jelentett a sulimban. A végére már majdnem biztos voltam benne, hogy csak akkor leszek szakács ha végképp nincs más. De így visszanézve hülyeség volt ,,elpazarolni" 3évet rá:

A minap jártam úgy,(regisztrál munkanélküli vagyok) hogy kirendeltek egy panzióba. A munkáltató felveszi utánam a támogatást, én pedig szívok mert azt csinálom amit utálok csinálni(az egyik szakácstól aki ott dolgozott tudtam, hogy nagyon szar hely, sose tudod előre mikor mész dolgozni,a főnök a végletekig szapulja a szakácsokat stb.és valami olyan szerződést akart aláíratni hogy csak szerződés szegéssel mehetek el onnan 1évig) így nem vállaltam el. A munkaügyin meg azzal ,,vádoltak" hogy ők kötelesek (ha már van szakmám) a szerint elhelyezni, tehát így nem működök velük együtt. Vagyis majdnem töröltek az adatbázisukból, úgy kellett ,,kikönyörögnöm" hogy igazságtalanság lenne velem szemben.

Ez csak az én elrettentő példám :) Nemtudom neked hány évig kell tanulni, de ha te is így gondolod ahogy én, hogy úgy érzed hogy nem szereted, szarul érzed magad benne, annak úgyse lesz jó vége a későbbiekben. Én úgy jártam hogy nem sikerült közben se megszeretnem, és ha vissza tudnék menni az időben, akkor 100%biztos vagyok benne hogy nem is vendéglátós suliba mentem volna. Mostmár hogy így jártam, felnőttképzésre megyek, hogy valami mást csináljak amit jobban szeretek csinálni, és kissebb a stressz.

Remélem segítettem valamit! Minden Jót Neked!

2010. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!