Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki lenne olyan szives...

Valaki lenne olyan szives elmagyarázná hogyan működik a felsőoktatási rendszer? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

:DDDDDD

Kicsit azért szűkíthetnéd a kérdésedet, ugyanis arra nem érek rá, hogy egy héten keresztül írjam le neked az egészet.. mégis mit szeretnél tudni? A felvételi rendszert, felvételi követelményeket? Az egyetemek számonkérési szokásait? Vagy mit?

2013. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebből azért egy könyvet lehetne írni:D Konkrétan mire vagy kíváncsi?
2013. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontosítok: azt szeretném tudni, hogy ha bejutok valamilyen szakra akkor azzal mit tudok kezdeni, mi a különbség az alapszak és a mesterszak között, miért csak alap után lehet menni mesterre, nem a képzésrendszerre gondoltam és nem is a felvételire... :D köszi
2013. szept. 27. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosíts még..Most én leírhatom, hogy a jogi karon én mire megyek majd ha elvégzem, de ha te orvos szeretnél lenni akkor nem lesz hasznos a válaszom....

Alapképzés azért alapképzés mert egy alapot ad. Mesterképzés pedig azért mesterképzés mert ott tudsz specializálódni egy adott területre ami téged igazán érdekel. Van ahol elég csak az alap, van olyan , hogy nem árt a mester, van olyan szak ahol meg tök mindegy van e mester akkor se tudsz vele mit kezdeni. Amúgy a szakokról bővebb infót találsz a felvi.hu -n.

2013. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!