Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új felsőoktatási felvételi...

Az új felsőoktatási felvételi rendszer (keretszámok helyett kapacitásszámok) inkább az állami ösztöndíjas képzésekre jelentkezőknek kedvez, és megnehezíti a költségtérítéses helyekre jelentkezők dolgát?

Figyelt kérdés
Elolvastam a tájékoztatót, próbálom értelmezni. Adottak a kapacitásszámok minden szakra, melyben EGYÜTT szerepel az ösztöndíjas és költségtérítéses helyek száma, nincs külön leírva, hogy melyik finanszírozási formára hány embert vesznek fel. Továbbá az szerepel a miniszteri rendeletben, hogy aki állami helyre jelentkezett, eléri a minimális ponthatárt és belefér a kapacitásba, az állami ösztöndíjas helyre mehet. Akkor vegyünk egy példát. A legtöbb szakon 240 pont a minimális ponthatár. Legyen egy ilyen szak maximális kapacitása 50 fő. A szakot megjelölik kétszázan államin, és valahányan költségtérítésesen. Az ötvenedik legjobb ember pontszáma legyen mondjuk 300. Ebben az esetben az pontszáma lesz a ponthatár, költségtérítésesre pedig nem vesznek fel senkit?

2013. jún. 24. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de ez így jól hangzik :D remélem így van
2013. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagy gázban lennének az egyetemek (így is abban vannak), ha ez így volna. Ugyanis maguk esnének el bevételtől.
2013. jún. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem állítom, hogy ez így működik, pont azért írtam ki a kérdést, hogy hátha valakinek jobban sikerül értelmeznie a jogszabályokat. Második válaszoló, veled némileg vitatkoznék. Ha költségtérítéses hallgatókat nem vesznek fel, azzal az egyetem semmilyen bevételtől nem esik el, amennyiben a helyüket feltöltik államisokkal. Ugyanannyi pénzt megkap az állami ösztöndíjasoktól, csak azt nem ők, hanem a magyar állam fizeti. Tehát aminek a szempontjából ez tényleg rossz lenne, az a magyar államkassza, de semmiképp sem az egyetem.
2013. jún. 25. 08:35
 4/9 Mixi68 válasza:
Nagyon jó a kérdés. Főleg, mert mi is ezen rugózunk most.Én is elolvastam az ide vonatkozó részt. Csak annyi van írva, hogy nincs meghatározva, hogy hány állami és hány önköltséges hallgatót vesznek fel a kapacitásszámmal meghatározott helyre.Tavalyi példa SZTE élelmiszermérnök 95 a kapacitásszám ( idén is), akkor kb 75 állami és 20 önköltöltségest vettek fel, de még pótban is meghirdették + 9 fő ( ez is érdekes).Szerintem felhívom őket és megkérdezem, hogy idén ez,hogy működik és majd jelentkezem.
2013. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A felvin külön van választva az állami és önköltséges képzés keretszáma.


Pl. államin a 2<20 azt jelenti, hogy államira 20 főt vesznek fel, 2 fővel már indítható a szak


költségtérítéses 3<15, vagyis költségesre 15 főt vesznek fel, és 3 főtől indítják.


Vagy melyik különválasztásra vonatkozik a kérdés?

2013. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mixi68 válasza:

Nincs különválasztva, pont ezért indult ez a kérdés is szerintem.

Akkor nézd meg lécci, hogy Te itt mit látsz, mert lehet, hogy csak én vagyok vak:

SZTE MÉRNÖKI KAR ÉLELMISZERMÉRNÖK nappali 10<95, de ez mindkét finanszírozás együtt.

2013. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz.

Akkor ez egyetemenként változó.

Annál a szaknál, amire én jelentkeztem, úgy van kiírva, ahogy bemásoltam.

2013. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mixi, nagyon rendes lenne tőled, ha leírnád, hogy mit mondtak neked, előre is köszi! Ha nem jön több válasz, kiemelem a kérdést, hátha okosabbak leszünk.
2013. jún. 26. 09:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, és Mixi!


sikerült kideríteni, hogy mi a helyzet? :)

2015. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!