Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély hogy szakközépbe...

Van esély hogy szakközépbe felvesznek?

Figyelt kérdés
6. osztályba két kettesem volt a többi 3,4 és 5.. 7. osztályba rontottam, mert új helyre kerültem és lemaradtam sok-sok anyaggal.. nagyon sok kettesem lett. soha nem volt ennyi. most már bepótoltam és újra jobb vagyok. van még esély? pályaválasztás előtt vagyok
2013. okt. 2. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szakközépbe, mi érdekel. van néhány javaslatom, hogy nagyobb legyen az esélyed.

- Írdd a mondatokat nagy kezdőbetűvel, a pontot is tedd ki a mondat végére!

- A tagmondatokat vesszővel válaszd el egymástól.

- Ban-ben helyett két helyen is ba-be toldalékot írtál. Nem mindegy. Hol kérdésre ban-ben, hová kérdésre ba-be.

- Mondat végére ne tegyél két pontot!


Helyesen így lenne:


"6. osztályban két kettesem volt, a többi 3-as,4-es és 5-ös. 7. osztályban rontottam, mert új helyre kerültem, és lemaradtam sok-sok anyaggal. Nagyon sok kettesem lett. Soha nem volt ennyi. Most már bepótoltam, és újra jobb vagyok. Van még esély? Pályaválasztás előtt vagyok."


Csak jóindulatból írtam, ne vedd zokon.

2013. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!