Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet minél tágabb...

Hogyan lehet minél tágabb rálátást nyerni a világ dolgaira, átlátni azt és a mindenkori tudást/intelligenciát egyre fejleszteni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és érdekel amit tanulok, de mindez csak lexikális tudás és nekem ennél több kell. Az egyetemen ezzel kapcsolatban csak azt hallom elkeseredetten(de viccesen felfogva), elvétve fél mondatok erejéig, hogy annyira szétosztódott a tudás a társadalomban, hogy mindenki a saját szakterületével foglalkozik csak, ezért szinte a teljes egészét tekintve átláthatatlan lett egy bizonyos ember számára az egész rendszer. Nekem ez nem elég, én miután lediplomáztam nem csupán sokat akarok tudni, hanem át akarok látni minden olyan dolgot, ami valaha is érdekelt.. vajon csak olvasás útján ez menni fog? Nem tudom.

2013. okt. 3. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szép cél, nagyon dicséretes.

Ha a lexikális tudás nem elég, bizony gondolkodni kell, minden miértjén, átfogó összefüggést, összefüggéseket keresni a világban, a történelemben, valami elképzelést kialakítani a teljes létezés mibenlétére nézve.

Más kérdés, hogy az ilyen elgondolások mennyire felelnek meg a valóságnak.

2017. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!