Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam az egyetemen,...

Megbuktam az egyetemen, kockaztassak es fejezzem be idoben az egyetemet vagy inkabb jarjak 1 evvel tobbet es tudjam rendesen az anyagot?

Figyelt kérdés

4 eves egyetemen vagyok, tavaly voltam masod eves, viszont betegseg es lustasag miatt sok vizsgam elmaradt, ev vegere pedig nem lett meg a szukseges kredit szam, hogy tovabb menjek harmad evre, ugyhogy ismet masod eves vagyok.

Viszont letezik egy olyan opcio, hogy harmad evrol felvehetem a tantargyakat es ha osszejon a megfelelo kredit szam, akkor mehetek negyed evre. Lenyegeben ket evet csinalnek egyszerre. Igy viszont rengeteg tantargyam lenne, amikbol epp hogy at tudnek majd menni. Ha viszont nem veszem fel oket, akkor igaz hogy 1 evvel tobbet jarok egyetemre, viszont sokkal jobban meg tudom tanulni az anyagot.


Szerintetek megeri kockaztatni, hogy "idoben" befejezzem az egyetemet viszont ne tudjam olyan jol a dolgokat vagy inkabb jarjak egy evvel tobbet, de tudjam rendesen az anyagot?


2013. okt. 3. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Itt már azt is vedd figyelembe, hogy nem a tanároknak tanulsz, hanem magadnak. Gondolj bele, ha rendesebben megtanulod az anyagot, akkor a munkahelyeden is könnyebben boldogulsz majd, szóval nem csak a bennmaradás a tét, hanem hogy jó legyél abban, amiben dolgozni fogsz az életben. Így én azt mondom, hogy egy évvel később fejezd be, úgysem hallani sok olyanról, aki nem csúszott volna, és időben fejezte volna be az egyetemet.:/

Sok sikert akárhogyan is döntesz.:)

2013. okt. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem ment az egy évnyi anyag megtanulása se, akkor hogy menne kétszer annyi?
2013. okt. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megírod nekem (priviben vagy itt) hogy ez melyik suli? Érdekelne.
2013. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kolozsvaron tanulok.
2013. okt. 4. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:

én is.:) Milyen szak?

Szerintem ne vállald túl magad, az rengeteg anyagot jelentene.

2013. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg húzzál bele, jobban jársz. Az hogy rendesem megtanulod, vagy sem egy maszlag. Vakítás..az életben úgyis az ismeretség a kezedben lévő diploma, és a megnyerő modor fogja eldönteni a dolgot. Az anyagot akkor is elfelejted ha 5-öst kaptál belőle és akkor is ha alig 2-est. Suli végére egy szakmai szemlélet alakul ki, meg azt kiválóan fogod tudni ha kell valami pontosan hol kell utánanézned. a gyakorlathoz úgyis "hülye" leszel. Az majd a munkahelyen szered meg, hidd le a dolgozók között senki sem tudja ki volt eminens és kié volt a rite diploma. Ilyet csak 0 élettapasztalattal gondolhat valaki hogy azt fogja tudni a munkája során amit vizsgára megtanult.
2013. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ahogy olvastam a kerdesedet, rogton rajottem, hogy Kolozsvaron tanulsz. Figyelj, mostmar gondolom ugyis mindegy, de ha a 30 kreditbol nem jott ossze 10 sem, nem eri meg negyedevre menni.
2014. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Figyelj, mostmar gondolom ugyis mindegy, de ha a 30 kreditbol nem jott ossze 10 sem, nem eri meg negyedevre menni."

120-bol kellett volna 90, viszont csak 84 lett meg.

2014. márc. 11. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!