Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen hivatalhoz fordulhatok,...

Milyen hivatalhoz fordulhatok, hol tehetek panaszt? Kik tudnak segíteni?

Figyelt kérdés
Nyáron találtam egy képzést, amire egyből jelentkezni szerettem volna. Mivel még nincs szakmám ezért az első ingyenes. Budapesti iskola, vidéki kirendeltségére mentem el jelentkezni. Augusztusban megvoltak a papírok, mindent bevittem, diákigazolványt kifizettem. Garanciát vállaltak a képzések indulására: szeptember 1. Közölték, hogy csúszik, küldenek értesítőt szeptember közepén. Meg is jött. Pontos kezdésről újabb értesítőt kapok majd, de várhatóan szeptember 23-27 az indulás. Szeptember 28.-án felhívtam őket, hogy nem kaptam semmit. Közölték, hogy elindul csak csúszik. Újabb értesítő. Október 4.-én évnyitó. Pár nappal ez előtt újabb e-mail: Engedélyeztetési problémák miatt, sajnos csak keresztféléves képzés keretében indulnak, december 1-től. Majd újabb e-mail: Nem tudnak garanciát vállalni hogy elindulnak akkor, úgyhogy inkább felfüggesztenek mindent. Bezárt az iskola. Ajánlották, hogy beiratnak pestre ami nekem egyáltalán nem a szomszédban van és bár esti képzésre jelentkeztem ami heti 3 alkalom, így se lenne olcsó és megoldható feljárni. A másik variáció az volt, hogy menjek másik iskolában. Megkértem őket, hogy javasoljanak mást... közölték, hogy nem indul ilyen képzés a közelemben. Hát köszönöm. Egy évet végülis elcs.sztek az életemből, mivel maximum jövőre mehetek majd erre a képzésre HA elindulnak. Felháborító. Felelőtlen, gerinctelen dolognak gondolom, hogy papírok nélkül hirdették a képzést és vettek fel rengeteg embert. A kérdésem, hogy milyen hivatalnál jelezzem a lépésüket? Volt-e más a helyemben és ha igen, mit tett? Egyébként fogtechnikus gyakornok(2éves) képzésről van szó, Veszprémben. Minden segítségnek örülnék. Előre is köszi.

2013. okt. 5. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Megyei Kormányhivatal Oktatási Osztály
2013. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Polgári perben bíróságon tudsz kártérítést kérni, ha tudod bizonyítani hogy neked ez mekkora hátrányt jelentett.

Egyébként meg ne foglalkozz ezzel a sulival ez így nagyon komolytalan, a képzésük is ilyen lesz. Keress más szakmát ha nem tudod megoldani a suliba járást Bp-re.

2013. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Felvettem a kapcsolatot az Oktatási hivatallal. Remélem tudnak segíteni. Perelni nem akarok. Az megint csak időt venne el. Ezt a sulit meg mindenképp hagyom. Igyekszem másikat keresni ahol tanulhatom ezt a szakmát. Másik szakmát nem akarok kényszerből.

Köszi mégegyszer.

2013. okt. 7. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!