Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségit végeztem, ezután...

Érettségit végeztem, ezután most lesz a szakmunkásvizsgám. Pályakezdő leszek ugye. Amíg nem kapok munkát, a munkaügyi hivatalhoz fordulhatok valamiféle segélyért?

Figyelt kérdés
Akár pár hónap erejéig is. Számít valamit, h milyen iskolát végeztem? Tehát érettségi+szakmunkásvizsga.
2010. jún. 7. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
pályakezdőként nmtom ,hogy kapsz e segílyt. de esetleg érdemes kiváltani a start kártyádat, már ha akarsz dolgozni valóban.
2010. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nem kapsz semmit
2010. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az álláskeresési járadék és segély nem függ attól, hogy milyen iskolát végetztél. Áll.ker.járadékhoz minimum 365, áll.ker.segélyhez minimum 200 bedolgozott nap szükséges.

Regisztráltatnod azért érdemes magad, mert ha nem találsz munkahelyet, részt vehetsz ingyenes átképzésben, aminek az ideje alatt megkapod a minimálbért, ha pedig egy éven túl sem találsz munkát, az önkormányzatnál igényelhetsz RÁTot.

A startkártyát csak akkor érdemes kiváltanod, ha biztosra lesz munkahelyed. A munkábaállás előtt kell kiváltani, de a kiváltástól számítva "ketyeg" a 2 éve. Tehát ha most kiváltod és csak fél év múlva kapsz munkát, akkor már nam 2 évig, hanem csak másfél évig érvényesítheti a munkáltatód a járulék kedvezményt. Ráadásul pont a kedvezőbb járulékos idődből telik először.

2010. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!