Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar emelt! Valaki segíteni?

Magyar emelt! Valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Elég jó vagyok magyarból, főleg irodalomból, nagyon sok verset tudok, de bajban vagyok a verseléssel, meg néhol a versformákkal.

Nyilván a szonett, meg hasonló formákat felismerem, csak nem tudom pontosan,hogy milyen versformák vannak? általánosságban valaki letudná írni őket?

A másik pedig,hogy a versritmus, verselést nagyon nehezen ismerem fel, nem mindig tudom eldönteni a verslábakat sem, valakinek valami jó módszer?

Köszi előre is!



2013. okt. 5. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez segítségedre lehet: [link]


A verselést és verslábakat meg kell tanulni és gyakorolni. Egyszerűbb, ha mindenikhez megtanulsz egy példát. Ha nagyon elszánt vagy megpróbálhatsz az időmértékes versformának megfelelően verset írni, ez jobban megmarad, mert dolgozol vele.

2013. okt. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. okt. 7. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!