Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Túlvállaltam magam az egyeteme...

Túlvállaltam magam az egyetemen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem "büfészakra járok", sok a ZH és a vizsga, gyakorlat, a beugrós labor és az otthoni hosszabb házi feladatok.

Mivel ez az utolsó államilag támogatott félévem, szeretnék végezni, így 8 tantárgyat vettem fel, amiből a következő 10 hétben 25 ZH-t írok, 8 házim van, emellett a szakdolgozatom is írom.

Reggel 6-kor kelek, utána tanulok egy kicsit még az első óra előtt, majd bemegyek az órákra (ha lyukas órám van, akkor tanulok/szakdolgozatot írok), egészen este 10-ig. Kb egész nap 1 óra szabadidőm van, ekkor eszek, s közben TV-zek, olvasok, netezek. Úgy érzem nem bírom tovább, túl sok ez így, mert még így sem végzek semmivel. Nem bírom tovább, kikészültem. Mit tegyek?


2013. okt. 10. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit minden egyetemista. Kávé, tea filter, red bull, és ha nem sikerül pár vizsga, hát nem sikerül, akkor ráhúzol még 1 félévet. Mások is jártak már így, és nem azért, mert nem szerettek volna időben végezni.
2013. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
76%
Sokan vannak /voltak így, bocsi. A komolyabb szakokon így megy. Zh-zol, készülsz a vizsgákra, közben szakdogát/ diplomát írsz, majd készülsz az államvizsgára. Hónapokon keresztül csinálja az ember. Én is csináltam, napi 14-16 órában,sőt van amikor még többen. Mit tegyél? Hát vagy kibírod és elfogadod, hogy most ez van, leszel még sokkal túlterheltebb is az élet folyamán, amikor örülni fogsz, ha csak látsz egy ágyat, vagy, ha nem bírod, akkor adj lejebb és akkor esetleg törődj abba bele, hogy nem minden úgy sikerül, ahogy akartad. Akik normálisan csinálják a dolgukat és nem aljas utakon járnak, vagy nem mákkirályok adott esetben, azok mind kikészülnek. De vigasztaljon, hogy egyszer minden véget ér... és akkor pihenhetsz.
2013. okt. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zeu ***** válasza:
100%

1. utolsó támogatott félévében jár, ergó már most tovább csinálja mint azt a hivatalos menetrend írta. Erről jut eszembe, ennyi év alatt már tudhatnád hogy megy ez az egész, kedves kérdező :)


Egyetértek a 2.-al, ez már csak így van. Nálunk a 150 emberből aki elkezdte, 10-en voltunk ott a diplomaosztón + vagy 15-20 volt, akik másik évfolyamból végeztek velünk, és kb ugyanennyi aki a mieink közül nyelvvizsga hiányában nem volt jelen. Nem véletlen hullik a nép, egy igazi diplomáért szenvedni kell. Egyébként meg ha már október elején feladtad, az régen rossz. Nekem 8-10 tárgyam volt egy félévben, mégis maradt időm másra is. Oszd be máshogy az időd, takarékoskodj, nem kell strének lenni ha nem bírod. Sajnos ez így megy. Gürizel vakulásig (szó szerint a mérnök szakoknál... éjfélig rajzolás? átlagos nap :D), vagy ahol lehet időt takarítasz meg. Kevesebbet buszozol, órán odafigyelsz így az anyag felét már tudod, stb.

2013. okt. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mérnök szakon vagyok én is (BME). Jövő héten kezdődnek a ZH-k, a laborok és a házikat is 2 hét múlva már be kell adni. Nem adtam fel, csak most érzem, hogy kezdek kikészülni, pl 3 napja folyamatosan remegek, ég a szemem, fáj a kezem a sok írástól/rajzolástól. :(
2013. okt. 10. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Pihenj egy nagyot a hétvégén.
2013. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!