Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átvettek államilag finanszíroz...

Átvettek államilag finanszírozott képzésre, de lecsúsztam a szerződés aláírásának határidejéről, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 évig keményen tanultam a Debreceni Egyetemen, hogy költségtérítéses képzésről átkerüljek államilag finanszírozott képzésre. Az átlagom meglett, de nem kaptam sem telefonom, sem hivatalos levélben értesítést. Ma olvastam csak a neptunban 15-kor, hogy hogy okt 7. és 11. között kellett volna bemennem a TO-ra (vagyis ma volt a határidő, de még konkrét időpontot sem írtak, hogy hányy óráig lehet ezt megtenni). Az illetékest már nem tudtam elérni telefonon sem. Hétfőn persze bemegyek reklamálni, mert szerintem ez így nagyon nem korrekt. Valamilyen jogi kapaszkodó rendelkezésemre áll arra az esetre, ha nem lesznek együttműködőek? Előre is köszönöm a választ!
2013. okt. 11. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Késedelmi díjat fognak szerintem felszámolni, mint pl. az utólagos aktiválásnál. Nem hiszem, hogy ne lenne az az érdekük, hogy ne írd alá....
2013. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem hinném. Nálunk a Széchenyin legalábbis a TO-sok semmire sem jók. Ha valamilyen "követelésünk" van, akkor "Sajnálom, ebben nem tudunk segíteni, menjen az illetékes tanárhoz". Vagy egyéb begyakorolt szöveggel jön, sőt, van hogy még ő küld el a fenébe.. Volt, hogy egy fiú addig ütötte a vasat, amíg kirúgták. Mondjuk őt egy 0 kredites tantárgy miatt vágták ki.
2013. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel a felsőoktatási intézményeknek október 15-ig kell a statisztikákat megküldeni az OH felé, azért ha most lekéstél, akkor legkésőbb hétfőn lóhalálában keresd fel őket, mert később már tuti nem fognak veled foglalkozni.


Azt pedig nem hiszem, hogy ne kaptál volna értesítést, mert az átsorolások júliusban vannak, annak eredményéről nem csak értesítést, de határozatot is kell kapján Neptunon keresztül és postai úton is. Valamint arról is kellett üzenetet kapj, hogy a státuszod megváltozott a Neptunban.

A Neptunos üzeneteidet pedig rendszeresen kell csekkolnod, mert gondolom már hetekkel ezelőtt megkaptad, csak te nem olvastad el. Nálunk például benne van a szíbályzatban, hogy értesíthetnek hivatalosan a Neptunon keresztül, így ha azt nem olvassa valaki, akkor nem reklamálhat.


Vagyis hétfőn menj be gyorsan az egyetemre és tanuld meg azt, hogy jobban odafigyelj a dolgaidra.

2013. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

"Valamint arról is kellett üzenetet kapj, hogy a státuszod megváltozott a Neptunban."


Nálunk nem egy emberrel megesett, hogy az ETR-ben megváltozott a státusza és nem kapott róla értesítőt, hogy átsorolták költségesre. Jó páran teljesen véletlenül jöttek rá, ahogy ETR-ben kattintgattak. Szóval nem kell ennyire naivnak lenni, hogy minden szabályt mindenhol betartanak, mert ez abszolút nem így van.

2013. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De én a Neptunról beszélek. Ott automatikusan megy az üzenete a státuszváltásról. Sem a hallgató, sem az egyetem, TO nem tilthatja le az erről szóló üzenet küldését, fogadását.
2013. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De arról nem feltétlenül értesítenek Neptun üzeneten keresztül, hogy október 7. és 11. között kell aláírnod a hallgatói szerződést.
2013. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ugye én ezt nem is írtam. Tanulj már meg szöveget értelmezni és ne csak ész nélkül kritizálj már mindent, amihez egyáltalán nem is értesz.
2013. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!