Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha például fizika tanár...

Ha például fizika tanár szeretnék lenni, akkor emelt szintű érettségiznem kell belőle?

Figyelt kérdés
Lehet valakinek ez hülye kérdés, de sajnos erre vonatkozóan nem találtam semmilyen információt, szóval örülnék a normális segítségeknek.
2013. okt. 12. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Ha fizika tanár szeretnél lenni, akkor fizika szakra kell menned egyetemen, és ahhoz, hogy felvegyenek a szakra, emeltezned kell belőle, és asszem pluszban matekból is (?) Felvi.hu-n nézd meg, ott tuti ki van írva.:)
2013. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

NEM. Nem kell emeltezned belőle! Se fizikából, se matematikából. Az egyetlen hasznos része az előző válasznak a Felvi.hu volt, ott valóban megtalálod az erre vonatkozó információkat.


Fizika szakra kell menned, majd ott kell szakosodnod minorra, és akkor tanár lehetsz. Fizika szakhoz bármilyen reál tantárgyból tett két db középszintű érettségi kell (még fizika érettségit sem kell tenned, hogy bekerülj!).


Fizikás vagyok. Én matek+fizikával kerültem be, de van olyan csoporttársam, aki matek+infóval. Szóval ezt tetszés szerint választod meg, a matek ugye az kötelező, szóval egy már ki is van lőve. Egyébként nem egy was ist das bekerülni egyik TTK (természettudományi karra) sem, PTE-n olyan 250 körül ugrál a ponthatár, ELTE-n meg úgy 360 körül. Szóval még célszerűnek sem mondanám az emeltezést. Emelt érettségi nélkül volt 395 pontom. (Nyelvvizsga az persze nem árt...)

2013. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kettes neked meg pláne.

Őszintén szólva nem a fizikán, hanem matematikán gondolkozom jelenleg, de ugye kell majd választani még egy tárgyat amennyire én tudom.

Kettes válaszoló megkérdezhetem, hogy te hol tanulsz? Írtad, hogy nyelvvizsga nem árt.. az kötelező? És ha nem fizika, hanem matek tanár szeretnék lenni oda sem kell emelt? Esetleg valami linket tudsz ahol részletesen olvashatnék róla? Bocsi a sok kérdésért, remélem ezt még elolvasod és még egyszer köszönöm :)

2013. okt. 12. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Én PTE-TTK fizika szakára járok, de a követelményeket tekintve ELTE-n is ez a helyzet. Matekkel ugyan ez a helyzet, mint fizikával. Matek mellé kell egy középszintű reál érettségi.


[link]


[link]


itt találod a követelményeket. Az elmúlt évek ponthatárai pedig a "ponthatárok, rangsor" menüpontban. Jó böngészést.


A nyelvvizsga olyan szempontból kötelező, hogy anélkül nem diplomázhatsz le :) egy középfokú nyelvvizsga a diploma feltétele szinte mindenhol. Illetve a pontok miatt érdemes még letenni érettségi előtt, mert plusz huszon valahány pontot jelent.

2013. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!

Tehát a nyelvvizsgát "ráér" az egyetemi évek alatt megszerezni vagy érettségi előtt a plusz pontok miatt.

2013. okt. 12. 20:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért illik még akkor is, ha nem kötelező. Gondold meg, hogy neked kell majd a tanítványaidat emelt szintre felkészíteni, és meg fogják kérdezni, hogy te letetted-e.
2013. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, ne csak a bekerülésre koncentrálj, mert bent maradni és elvégezni nehezebb.
2014. febr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!