Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy matematika-f...

Mennyit keres egy matematika-fizika tanár?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re jelentkeztem osztatlan tanárképzésre. Az lenne a kérdésem, miután elvégeztem, mennyit keresnék, ha középiskolai tanár lennék, illetve, ha egyetemi tanár lennék? A válaszokat előre is köszönöm! :)
2013. máj. 30. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Középiskolában 90-120. A csúcs szerintem 150 lehet.

Egyetemi tanárként szerintem 120-2.000.000. Az egyetemi tanárunk mondta, hogy az az érdekes, hogy önök elvégzik a szakot, és többet keresnek, mint én. Holott az átlagfizetés a végzést követően kb. 180e. Így nem hiszem, hogy az egyetemi tanárok dúsgazdagok. Persze a nagy publicistáknál biztos csurran-cseppen. A rektorok meg dőzsölnek a milliókba.

2013. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem... mert az utóbbi időben azon gondolkodom, melyik szinten tanítsak és az egyetemit tartom előnyösebbnek... mindenesetre köszönöm a választ! :)
2013. máj. 30. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg közalkalmazotti bértábla van, azaz egy egyetemen tanító tanár (nem = "egyetemi tanár", mert csak a professzorokat hívjuk úgy) alapesetben nem kereshet kevesebbet, mert a bértábla egységes. Az lehet, hogy a középiskolai tanár kap még kétszakos pótlékot, osztályfőnöki pótlékot.


De alapesetben az van, hogy örülsz, ha kapsz állást valahol, nem döntheted el, hogy hol akarsz tanítani. A következő években a kötelező óraszám emelése, a szakképzés közismereti oldalának megfaragása és az intézménybezárások tömeges elbocsátásokat vetítenek előre.


Egyetemen MS diplomával nem jutsz tanársegédségnél feljebb, tehát PhD-zni kell, majd minél többet publikálni, hogy haladhass a tudományos ranglétrán.

Eddig meg az volt, hogy PhD-vel nem nagyon tudtál már elmenni középiskolába, mert a magas béredet az iskola nem tudta volna kigazdálkodni.

Az új Klebelsberg-es rendszerben a fene tudja, egyelőre létszámstop van.

2013. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!