Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abba akarom hagyni az egyeteme...

Abba akarom hagyni az egyetemet, jövőre máshol, másik szakot akarok elkezdeni. Hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben kezdtem az egyetemet, de rájöttem, hogy rossz szakot, rossz egyetemet választottam. Mit lehet ilyenkor tenni? Kell valamit fizetni, ha abbahagyom az első félév után?

2013. okt. 13. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
én bemennék a másik egyetemre és megkérdezném,hogy milyen feltételekkel vesznek át vagy félév után,vagy 1 év után.
2013. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 reptoid ***** válasza:

Nem kell fizetned. Tavaszi félévet se kezdd el szerintem.

Ha teljesen másik szak, akkor kizárt, hogy átvegyenek, rendesen újra jelentkezned kell a télen.

Én a mostani szakodon most passziválnám a tavaszi félévet, de ettől függetlenül bejárnék az előadásokra, hátha esetleg mégis megtetszik, egy hónap után nehogy elkapkodd a döntést. Aztán majd ha biztos lesz, hogy ott akarod hagyni, akkor majd vagy a neptunban kitöltesz egy kérvényt vagy személyesen kiiratkozol. Egyetemfüggő, hogy hol mi a menete ennek.

2013. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor még lehet passziváltatni??
2013. okt. 13. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért egy hónap után nem lehet messzemenő konzekvenciát levonni, hiszen ez az első félév, de még az első év is az alapozásról szól.
2013. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És igen, teljesen másik szakra mennék, műszaki irányba jöttem továbbtanulni, de más érdekel, rájöttem. És az érettségi eredmény az megmarad? Vagy kell valamiből újraérettségiznem?
2013. okt. 13. 12:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát elég szarul érzem magam, hogy máris ezen gondolkodok, de csak szenvedek így...
2013. okt. 13. 12:03
 7/7 anonim válasza:
Nekem teljes mértékben ugyanez a problémám!!! Nagyon nagyon rosszul érzem magam ezen a szakon (egészségügyi) és csak szenvedek plusz a csoporttársaimat is utálom (a fél csoportot már régről ismerem és sose jöttünk ki jól) és inkább művészeti egyetemre mennék. Én szerintem kiiratkozok és jövőre újra jelentkezek egy másik egyetemre mert művészeti egyetemre tuti nem vennének most át..vagy ha kell még plusz érettségi valamiből akkor először egyértelműen azt csinálom meg. Még nem nagyon néztem utána hogy ilyenkor mi a teendő de remélem hogy ki lehet most iratkozni. Mert nálunk csak az első félév után lehet halasztani..:/ Neked is azt ajánlom, hogy passziváltass vagy iratkozz ki. És ha teljesen más jellegű egyetemre/szakra akarsz menni (mint én) akkor most tuti nem tudnál átmenni. Szóval ezt a félévet még ki kéne bírnod ha csak nincs valami amit csinálhatsz helyette. Mert én ebben a félévben egy tanfolyamot fogok elvégezni (webdesigner) és aztán ha az beválik csinálom azt, ha nem akkor megyek művészeti főiskolára/egyetemre. Szóval ha tényleg nagyon nem bírod iratkozz ki szerintem..Nálam egyébként az is a baj hogy alapból nem ide akartam jönni szóval ezért is utálom nagyon
2013. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!