Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bokros-csomag alatt jártam...

Bokros-csomag alatt jártam egyetemre, akkor az most számít-e, ha a 12 félevet számítom, vagy nem?

Figyelt kérdés

Akkor kellett tandíjat fizetni, bár kb. 18.000 ft-ot. Akkor azért az nem volt olyan kevés, mint most.

Most mondták nekem, hogy összesen 12 félévet fizet az állam/fő. Most akkor ez beleszámít, vagy nem?


2013. okt. 15. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Számít bizony, állami támogatott féléveknek minősülnek, ugyanis a Bokros csomag ideje alatt un. képzési hozzájárulást kellett fizetni, akkor is volt tandíjas képzés, a képzési hozzájárulást összege közelében sem volt a tandíj összegének, akkoriban egy félév fizetősön 40-60 ezer között volt/félév. A képzési hozzájárulás havi 2000 Ft volt.

Levelezőn tanulok, egyik évfolyamtársnőm volt pont így mint Te most, hogy Bokros csomag alatt elhasznált 11 félévet egy bölcsész diplomára. Mostani szakra államira jelentkezett, de csak egy félévet maradhatott államin, mert ennyi járt. Erről a hivatalos levelet is láttam, sőt a felvi ügyvédjének is írtunk, hátha kedvezőbb a helyzet, de az oktatási ügyekre szakosodott ügyvéd is azt írta hogy a Bokros csomag alatt tanulók sima állami támogatott féléveket használtak el.

2013. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát ez szívás, akkor adták volna vissza azt a pénzt. Még tüntettünk is akkortájt, hogy mi nem erre jelentkeztünk, volt több olyan évfolyamtársam, aki emiatt abba is hagyta az egyetemet. Ugyanis a bejárással, a kollégiumi díjjal, a tankönyvekkel stb együtt azért már igenis számított.

Egyébként a kismamáknak vissza is adták, amit a Bokros-csomag alatt elvettek tőlük, a diákoknak is azt kellett volna!

2013. okt. 15. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!