Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A PPKE-ITK Bionika szakon a...

A PPKE-ITK Bionika szakon a "kémiai alapismeretek" és a "molekulák világa" tantárgyak hogy lehetnek egy félévben kötelezően teljesítendő tantárgyak, ha egyszer a kémiai alapismeretek tárgy elvégzése előfeltétele a molekulás tárgynak?

Figyelt kérdés

2013. okt. 16. 16:02
 1/9 A kérdező kommentje:
a matek alapokkal a kérdésem azonos.
2013. okt. 16. 16:14
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy fel tudod venni mind a kettőt, sőt fel is kell venned mind a kettőt, és a félév végén, még a szorgalmi időszakban majd kiértékelnek a kémia /matek alapokból, és ha megvan az aláírás, mehetsz a ráépülő tárgy vizsgájára. Sőt szerintem "meg is előlegzik", tehát ha valamilyen okból csak a pót-pót-pót alkalom során (ami már ugye a vizsgaidőszba belenyúlik) lesz meg az aláírásod, még előtte elengednek vizsgázni.

Év közben pedig megírod ugyanúgy a zh-kat, pl. molvilből is. Nyilván ha már ebből sincs meg a minimum, akkor nincs miről beszélni...

2013. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, illetve ha még az év elején írandó felmérőn elérsz egy bizonyos százalékot, automatikusan megvan az aláírásod.
2013. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire fogalmaztam világosan, most vagy elsőéves?
2013. okt. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hello, köszi a válaszokat, világosak, értem. nem vagyok első éves, most tervezek majd oda menni még csak, de már 2010-ben érettségiztem
2013. okt. 16. 22:22
 6/9 A kérdező kommentje:
illetve érdekelne még az is, hogy mit takar ez a Matematikai alapok tárgy, milyen anyagrészeket?
2013. okt. 16. 22:36
 7/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mennyire jó a matektanítás? Mennyire teljesíthető normál képességű emberek számára? Én 3-4 éve érettségiztem matekból igaz középszinten de az 98%-os lett, továbbá amit jól elmagyaráznak, azt megértem és aminek megértem a logikáját azt meg is jegyzem, de amúgy nem vagyok őrült mód kiemelkedő matematikai képességekkel megáldva, tehát a kérdésem, hogy a ppke-s tanárok mennyire oktatnak érthetően, az elvárások összhangban vannak-e a leadott anyaggal illetve jó e a felkészítés, érthetően magyaráznak?
2013. okt. 17. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még nem jársz ide. Akkor viszont kifejtem.


Szóval van ez a három alapozó tárgy: kémia, matek, fizika (most nem tudom, mi a pontos nevük).

Év elején, azt hiszem még a regisztrációs héten megírtok mind a háromból egy-egy felmérőt (gimnáziumi anyag). Aki ezen teljesít valamilyen x százalékot, annak nem kell járnia ezekre a tárgyakra, hanem automatkisan megkapja az aláírást. A többieknek pedig járniuk kell, és így közben kiszh-kat írni, vagy éppen fizikából a félév végén egy nagyot is.

Ha valaki nem teljesíti az egyik alapozó tárgyat, hiába lenne meg a ráépülő tárgyból az aláírása a félévközi zh-k alapján, akkor sem mehet vizsgázni. (Bár lehet, hogy van valami utóvizsga, pontosan nem tudom, mert nekem mindegyik megvolt.)

A molvilnek előfeltétele a kémia, az anal-linal-dm hármasnak pedig a matek. Most hirtelen nem tudom, hogy a fizika előfeltétele-e valaminek az első félévben. A 2. félévben a méréstechnek tuti. Na mindegy...


A matekon nem tudom, mit vettek, mert nekem nem kellett járnom. De tuti a függvényekre rámentek, mert majd az kelleni fog. Ha akarod megkérdezek valakit, aki járt.

A felmérőben meg nem emlékszem már mi volt, de nem volt nagy ördöngősség. Nekem is pont 98%-os volt a matekom. :D De amúgy az érettségi eléggé nevetséges, úgyhogy ez így nem mond semmit. Ha emelteztél volna, az segítene. Vagy ha csak úgy tanultál deriválni, integrálni... Na, de aki nem hülye, az simán megtanulja, átmegy, ezen ne aggódj! =)


Akkor őszintén:

Az analízis egy elvontabb, nehezebb tárgy, de aki az előadást tartja, az egy iszonyú jó tanár. A zh-k is korrektek, úgyhogy az embernek megjön a kedve hozzá. =)

Ezzel szemben a linal-dm egy sokkal megfoghatóbb, egyszerűbb részét fedi le a mateknak. Nem mondom, hogy rossz a tanár, de kicsit nehéz követni az előadáson a tábla valamelyik sarkába még odabiggyesztett, egymásra rálógó képleteket. Gyorsan beszél és ír. De ha nem jegyzetelsz, csak figyelsz, akkor meg lehet érteni, mert szerintem érthetően magyaráz ő is.

Továbbá nagyban függ, milyen gyakvezetőt kapsz. Eddig kb. minden tantárgyból minden félévben más gyakvezetőm volt, de mind jók voltak. Mindig ragaszkodtam a régihez, mert tudtam, hogy ő jó, de mikor - külső okok miatt - mégis újhoz kellett járnom, rá kellett jönnöm, hogy ő is legalább olyan jó. Tényleg. =) (Az egyetlen, aki nem volt az, az a prog tanár volt, de ez nem matek.)

Dm-ből, linalból tipikusan a gyakorlatokon értettem meg igazán az anyagot. Amikor a gyakvezető 5 percben összefoglalta a kétórás előadásanyagot. :D Szóval jók a gyakvezetők, tényleg.


Mindig van zh-k előtt konzultáció, amin konkrétan valamelyik előző évi zh sort csináljátok végig. Értsd: a számok fognak különbözni. Plusz ezeken lehet kérdezni is. Én mindig elmentem, mert nagyon hasznosak voltak. Mindig max pont közeli zh-kat írtam vagy ha lehetett bónusz pontot szerezni, akkor még azom is volt. :P

De egy megjegyzés: az anal zh-k nagyon favágók, viszonylag könnyűek, ellenben a linal-dm-en néha azért kell gondolkodni. Összeségében azok is favágók, de egy-két továbbgondolós-áttekintős kérdést be szoktak tenni, viszont azok nem sok pontosak, szóval nincs gáz, ha nem tudod. =)

Mindenre válaszoltam?

2013. okt. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt a részletes választ, igen egyelőre nincs több kérdésem még maximum annyi, (ezt már feltettem kérdésként itt GYK-n, de neked is felteszem azért), hogy én már elég "öreg" leszek ha befejezem ezt a BSc-t és így igen elgondolkodtató az MSc. Szerinted feltétlenül szükséges az info-bionika MSc, nagyon sok új dolgot tanítanak rajta? Néztem a tantervet és, az MSc-n tanított tárgyak közül elég sokat fel lehet venni már BSc vége felé is. Ezen felül nekem már lesz egy MSc közgazdász diplomám jövőre és nem szeretnék azért életem végig tanulni, nem mintha nem lenne érdekes és jó dolog, csak hát valamikor el kell kezdeni "élni" "dolgozni" még azt is megkérdezném akkor, hogy szerinted ha mondjuk tényleg nagyon fontos az MSc info-bionika akkor lehet e munka mellett végezni azt, vagy az nagyon megerőltető lenne? Köszönöm a válaszod még egyszer.
2013. okt. 18. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!