Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti ezt egy tanár?

Megteheti ezt egy tanár?

Figyelt kérdés
13.ad éven vagyok.Sajnos a múlt héten beteg voltam,ezért lemaradtam egy dolgozatról.A tanár azt követeli tőlen hogy hétfőn délután a szabadidőmben írjam meg a dolgozatot.Én erre értelmesen elmondtam neki hogy nem érek rá,200 kilóméterre lakok az iskolától ráadásul délutánra már van más programom is.Erre ő mélységesen fel volt háborodva és közölte, hogy jólvan ne menjek be de beírja az egyest és bukás lesz a vége.Megteheti ezt ?
2013. okt. 18. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos megteheti

Jobb, ha azt cisnálod, amit kér- a saját érdekedben

2013. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább örülj nkei, hogy kaptál lehetőséget jegyszerzésre és addig jól meg tudod tanulni
2013. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Srapnel ***** válasza:
100%

Ha esetleg a "délutánra van más programom" valami emberileg és értelmesen elfogadható (pl. orvoslátogatás, halaszthatatlan családi esemény, állampolgári kötelességből fakadó feladat, stb.), akkor azt mondd meg, ne pedig ködösíts, mintha a plázába mennél, vagy a moziba.


Tehát.

1. Ha az előzőeknek megfelelő programod van, akkor ezt mondd meg a tanárnak és beszéljetek meg más időpontot, hiszen tőled független esemény miatt nem tudsz dolgozatot írni.

2. Ha nem az előzőeknek megfelelő programod van, akkor azt mondd le és írd meg a dolgozatot.


Ilyen egyszerű ez. Az, hogy beteg voltál, nem a te hibád. Ez egy olyan esemény, amiről sem te, sem a tanár nem tehet. A helyzet megoldásában mindketten áldozatot hoztok: te megírod külön, ő meg foglalkozik a külön javítással. Szerintem teljesen normális volt a javaslata. Te pedig gondolkodj el, hogy mik a prioritások és hogyan kell kommunikálni.

2013. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kicsit késve, de:


Lehettél volna bővebb :)

Mikor délután? Délután 5 órakor, vagy délután 2-kor? Mert nem mindegy... Ha a dolgozat megírásának időpontját számodra 4 óránál előbbre rakta, akkor bizony ott kell maradnod, mert hivatalosan négyig tart az iskola, az csak mák, hogyha kevesebb órád van, és előbb elmehetsz. VISZONT: Ha az időpontot 4 óránál későbbre tette, akkor fityisz neki, nem kell bemenned! Mondd meg neki, hogy máskor...

Ja és: Ha az A verzió történt meg, akkor beírhatja az egyyest (persze csak ha elmész, és nem maradsz bennt)


Ha pedig a B, akkor nem. (Kifejtettem fent)

2014. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!