Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megteheti ezt egy...

Szerintetek megteheti ezt egy tanár?

Figyelt kérdés

Irodalomkönyvünkben van néhány feladat, soha nem adott abból még semmit, pedig nem ez az első évünk vele. Most feladott egy feladatot, amit más tanár csak szorgalminak, vagy még annak sem adna fel: versírás.

Ugyan én szoktam néha írogatni, tehát én monjuk meg fogom tudni csinálni, de mi van azokkal, akik nem? A fél osztály kiakadt, a másik fele rögtön elkönyvelte, hogy ő bizony nem fogja megcsinálni. Megteheti ezt a tanár, mikor nagyon is jól tudja, hogy verset írni nem olyan könnyű, mint pislogni?


2012. szept. 26. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Hát persze, hogy megteheti. Nem értem hogyan is merült fel, hogy erre nem lenne joga. Az már egy másik kérdés, hogy mennyire értelmes ilyet tennie. Amúgy egyszer talán nem is árt, ha az ember megpróbálja, valószínűleg nem fog sikerülni jól a legtöbben, de azért valamit írni nem olyan nehéz, jót írni más téma.
2012. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy megteheti. Nem egy nagy vaszisztdasz. Asszem nekünk is volt ilyen feladatunk egyszer kis jegyért.
2012. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Mi van szerinted csak azt adhatja fel házinak amire tudjátok a választ, akkor mi értelme lenne a házinak.
2012. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem arra gondoltam, hogy írjuk le Petőfi nevét 5x egymás után a füzetbe, de a versírás -mégha szar vers is- nem megy mindenkinek. Valaki pl el sem tudja kezdeni.
2012. szept. 26. 16:38
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy tehet, sőt, közvetetten az Alaptanterv is szorgalmazza ezt.
2012. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem valami íri minőséget kérnek nem kell ezt túl kombinálni.
2012. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyilván megteheti. És nyilván nem azt várja, hogy te legyél Petőfi. Megvan vele a szakmai célja, a feladat értelmes. És nincs semmi olyan kötelessége, hogy a tankönyvből adjon feladatokat, vagy hogy azt a feladatot adja, amit egy másik tanár egy másik osztálynak.
2012. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megtehetni megteheti , ez tanárfüggő...



De legalább megmondta, hogy szerinte hogyan kell megcsinálni, milyen stílusú legyen?

2012. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem. Ami a könyvben van, annyi. Mint pl. rajzolj le egy őszi tájat! Nincs semmi konkrétum, bár lehet, hogy ettől még könnyebb is valamivel.


Azt persze tudom, hogy jogilag megteheti, csak hogy van-e értelme ennek. Kösz mindenkinek!

2012. szept. 26. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

"Azt persze tudom, hogy jogilag megteheti, csak hogy van-e értelme ennek."


- Sokkal több értelme van, mint bemagolni más versét vagy életrjazát, azon mégsem akadtok ki, csak amikor kreatívnak kell lenni.

2012. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!