Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 40 évesen kezdtem az egyetemet...

40 évesen kezdtem az egyetemet, munka mellett. Most kezd csak összeállni, mekkora fába is vágtam a fejszémet. Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Nem ilyen tanácsokra gondolok, hogy kezdd el már a szorgalmi időszakban, ne hagyd, hogy vizsgaiőszakban szakadjon minden a nyakadba stb. Ez evidens. A - számomra - eszelős mennyiséggel van a bajom. Tudok jegyzetelni, képes vagyok a lényeget kiszűrni, a gondolatok vázát megtalálni, mind mapeket készíteni - problámám a sok apró részlet memorizálásával van. A mintatesztek alapján nagyon szőrszálhasogatóan kérdeznek. A középiskolában elég volt az anyagot nagyjából tudni, feleléskor, dolgozatban ki lehetett tölteni a réseket, de itt nem. Végtelenül precíz tesztek vannak, amelyek kifejezetten a tudásod fehér foltjait hozzák napvilágra. Eddig lelkes voltam, nagy elánnal vetettem bele magam, de most eljött egy pillanat, amikor úgy érzem: ez lehetetlen. Ilyen eszelős mennyiséget ilyen aprólékosan ilyen rövid idő alatt és munka mellett egész egyszerűen nem tudok megtanulni. A követelmények teljesíthetetlennek tűnnek. Mielőtt abbahagynám, mondhatna valaki valami biztatót, köszönöm előre is.

2013. okt. 19. 03:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szak amúgy? Mennyire fárasztó a főtevékenységed, ami mellett teszed?


Amúgy ilyen villámolvasós, agykontrollos relaxációs technikával elvileg gyorsabban lehet tanulni, "biflázni".

2013. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az a kérdés, hogy milyen szak, mert ez nagyon függ attól. Én a matematikáról, informatikáról tudok tapasztalatokat mondani, de ez egy bölcsészszakon használhatatlan lesz. Van lehetőség egy félévben kevesebb tárgyat elvégezve több félévre nyújtani az egyetemre járást, de úgy persze többe kerül.
2013. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Mire jársz?

Bioszra? Történelem?

Nem tudsz átmenni levelezőre? De először azért csináld meg ezt meg a következő félévet.

2013. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire fontosak a jegyek számodra, de ha nem, akkor tudd, azért kérdeznek ilyen konkrétakat/szőrszálhasogatókat, hogy aki a minimum tudással (ált. 50%) megy át, az se legyen egy tudatlan diplomával szabadult dilettáns.
2013. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de eddig még egyetlen érdemi válasz sem érkezett. Továbbra is arra lennék (lettem volna) kívácsi, szerintetek _hogyan kell biflázni_. Nem a megúszó-elkerólő mechanizmusokra lettem volna kíváncsi. Érdekes, erre a kérdésre még élőszóban sem kaptam soha, senkitől választ. Úgy látszik, valami nagy titok van itt, amit nem szabad csak úgy megosztani.
2013. okt. 19. 17:59
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia! 45 évesen kezdtem el a főiskolát. Az előadásokon jegyzeteltem, ezeket nagyon megtanultam. Az új fogalmakat először. Aztán kulcs-szavakat írtam ki, és ezekhez mondtam föl a "körítést".

Ha nagyon nagy az anyag, akkor először olvasd el, majd húzd alá a lényeget. Ezt az aláhúzott részt én át szoktam másolni, majd újra aláhúzom a lényeget. A legvégén ismét el kell olvasni az egész anyagot.

Ha nagyon sok az új fogalom, Pl. ezeket kis papírokra írd fel, a másik oldalára a magyarázatot, majd a kártyákból válaszd mindig azt, amelyiket tudod, amíg el nem fogy. Így nem olyan uncsi.

Egyébként pedig természetes dolog, hogy az ember úgy érzi, hogy nem jut a végére, de ez a vizsgán kiderül, hogy nem így van. Attól se ijedj meg, hogy úgy érzed nem érted, nem áll össze amit tanulsz. A legvégén majd, amire a záróvizsgához érsz, rendben lesz, megérted az összefüggéseket.

Sok sikert :)

2013. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha elárulnád, milyen szak. Így általánosságban nem tudunk olyat mondani, ami minden szakra érvényes. A matematikai tárgyakból én úgy csinálom, hogy elolvasok 2-3 definíciót, megértem őket, aztán megpróbálom fejből leírni. Aztán egy másik színnel kijavítom, amit elrontottam, és megpróbálom újra leírni fejből. A tételekkel, bizonyításokkal ugyanígy. Persze ha egy bizonyítást másképpen fejezek be fejből, mint ami a füzetben van, az is jó. A tételeket feladatmegoldás közben is jól lehet tanulni, úgyhogy én ezt az egészet párhuzamosan csinálom a heti feladatsor megoldásával. A feladatokat mindig úgy kezdem, hogy felírom az adott feladatban felmerülő definíciókat (ugyanígy, tehát előbb fejből, aztán ellenőrzöm).


De ha más jellegű szakon tanulsz, akkor most halál fölöslegesen írtam le ezt az egészet.

2013. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na ködzönöm, ezek már jó válaszok!

Pszichológiát tanulok, van benne matek, biosz és leíró részek is.

2013. okt. 19. 21:03
 9/10 A kérdező kommentje:
köSZönöm
2013. okt. 19. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztatót akarsz hallani,elég az,hogy ennek a megfeszített tempónak is vége lesz egyszer és lesz egy diplomád egy keresett szakmában és gondolom,érdekel is ez a szakma,hát ennél biztatóbb szerintem nem kell.K.va nehéz megcsinálni munka mellett,egy barátom is így csinálja és majd belegebed.De csinálja,mert megéri az áldozatot.
2013. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!