Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reál vagy humán tagozat az...

Reál vagy humán tagozat az ideális számomra? 14/L

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom eldönteni, hogy milyen tagozat lenne nekem a legmegfelelőbb, mert nem tudom melyik agyféltekém a fejlettebb. A tanáraim elmondása szerint szellemileg érettebb vagyok a kortársaimnál. A nyelvérzékem kiváló, költő vagyok, jó a hangom szóval a bal agyféltekém fejlettebb, de a történelem.. A történelmet azért nem szeretem, mert nagyon tömör és sok benne az évszám. A reális tantárgyak közül a fizika, biológia, kémia érdekel, kémiából gyengébb (4/5-öd vagyok), fizikából 5, biológia csak 4-esre szokott sikerülni, mert bevallom őszintén hanyag vagyok. Felszeretném magam javítani 5-ösre, de nem ide tartozik. Matematikából sokszor van olyan, hogy nem értem és még egyszer el kell magyarázni, hogy tudjam. Ebből a tantárgyból eddig 4/5-ös vagyok. Patológus szeretnék lenni, ehhez szükségem lenne a biológia tudásomra. Melyik lenne a jobb?

2013. okt. 19. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp választani kell a 2 tagozat között, nincs más suliba lehetőség menni? ezt nehéz így megmondani, főleg hogy a te elképzeléseid is sokat változhatnak. az ne ijesszen meg hogy humán és reálban is van ami nem erősséged, ezzel mindenki így van, senkinek sem megy minden humán/reál tárgy ugyanolyan jól. a munkaerőpiaci helyzetet nézve a reáltárgyakkal sokkal többre mész mint a humán tárgyakkal, manapság szinte minden reálközpontú, könnyebb munkát találni ilyen irányú végzettséggel.
2013. okt. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Reál képzéssel lehetsz költő is akár.

(Esterházy Péter matematikusként végzett pl., Ottlik Géza is penge volt matekból, de asszem Latinovits Zoltán is műszaki egyetemet végzett, de Jordán Tamás is, és így tovább...)


A helyedben biztosan reál irányba mennék, és nyitott maradnék a művészetek, az irodalom iránt.


Jómagam matek-fizika szakon végeztem, de egész a közelmúltig jazz-zenészként is aktívan alkottam, és nem a vendéglátó szinten (Krakkó, Berlin, Frankfurt, Bécs, Regensburg, Debrecen, A38, Duna TV hogy csak a fesztiválokat, nagyobb koncerteket említsem).

2013. okt. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, szerintem is a reál jobb lenne, de a matek miatt elbizonytalanodtam, mert az valamiért nem nagyon megy.
2013. okt. 20. 11:12
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de ez a kijelentés, hogy ,, költő vagyok", elég nevetséges.
2013. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hmm.. Nevetséges? Már több újságban megjelentek a versem, te vagy a nevetséges kedves válaszolóm.
2013. okt. 20. 13:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Megjelentek a verseim*
2013. okt. 20. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha patologus akarsz lenni, akkor elöbb az orvosit el kell végezned.
2013. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a művészetben és az ilyen területen egy dolog a fontos: az alázat. És ez benned még nincs meg, ahogy látom.
2013. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Költő LOL :D

Küldj már pár verset


Egyébként meg reáltagozatra menj, sokkal több lehetőséged lesz.

2016. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Jajhe...a dátumot meg nem néztem
2016. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!