Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát válasszak/...

Milyen szakmát válasszak/ milyen suliba jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, idén érettségizem és fogalmam hol és mit szeretnék továbbtanulni csak azt tudom hogy mindenképpen egyetemen/főiskolán. Szeretek sportolni de olyan kiemelkedő egyik sportágban sem vagyok. Több nyelven beszélek de nyelvszakra nem mennék,és nem akarok nyelvtanár, tolmács lenni. Igazából a matekos-fizikás és a művészeti dolgokon kívül bármi szóba jöhet, főleg humán tárgyakból vagyok jó (töri talán a kedvencem), de pl a gazdasági szakok is szóba jöttek. Nem tudom mi az amit tényleg élveznék tanulni és majd dolgozni is, mert egyik szakra se tudnám azt mondani hogy akkor én most ez szeretnék lenni és bármit megteszek hogy sikerüljön. Mindig is olyan voltam, hogy valamit kitaláltam de aztán nem sokkal kesobb meguntam és mást akartam csinálni. Viszont most muszaj valamit választanom, és aztse tudom milyen teruleten gondolkodjak, orvosi,jogi,társadalomtudomány,gazdaság.. Már töltögettem különböző teszteket, voltam pályaválasztási tanácsadónál de hiába. Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!
2013. okt. 24. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen tanuló vagy, van ami kimagaslóan érdekel?
2013. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó tanuló vagyok, eddig mindenből 5-ös voltam, csak matekból vagyok 4-es tehát az se megy annyira rosszul. Mint mondtam, nyelvekből nagyon jó votlam mindig is van angol és olasz nyelvvizsgám, de nem szeretnék nyelvszakra menni. Töri, társadalomismeret, filozógfia,meg talán biosz, földrajz ami érdekel, meg ugye a tesi de a TF-ről eddig csak rosszakat hallottam. Igazából főleg gazdasági, politikai, jogi, egészségügyi szakokon gondolkodom, de mondom nincs olyan amit nagyon szeretnék, nem tudok választani. Valami ötlet, tanács?
2013. okt. 24. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:

"Igazából a matekos-fizikás és a művészeti dolgokon kívül bármi szóba jöhet, de pl a gazdasági szakok "

- meg később is írod ezt a gazdaságos dolgot.


Pedig jó lenne ezt tisztába tenni, a gazdaság = kőkemény matematika, semmi más. Úgyhogy ezt húzd ki a listádról.

2013. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oke köszönöm, akkor az kiesik, bár matekból se vagyok olyan rossz, de ha nagyon durva akkor az lehet nem nekem való. De akkor mit ajánlotok? Pszichológia? Társadalomtudomány/politika? Egészségügy? Jog? Esetleg valami bölcsésszak?
2013. okt. 24. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!