Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig nem mehet külföld...

Mennyi ideig nem mehet külföldre az, aki államilag támogatott képzésben tanul?

Figyelt kérdés
nem tudom, hogy ugyanannyi ideig tanult vagy annak a duplája.. légyszi, csak az írjon, aki tényleg tudja, mert a beadandómhoz kell. :)

2013. okt. 26. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Kimehet külföldre rögtön diploma után is, de 20 éven belül vissza kell jönnie annyi időre, ameddig államilag támogatott volt. Ha nem jön vissza, perkálnia kell, szerintem az utóbbi sokkal ésszerűbb... Melyik hülye hagyná ott a jól fizető külföldi állását csak azért, hogy itthon gürizzen szánalmas összegekért...?
2013. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi ideig.
2013. okt. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelezö egybe ledolgozni, lehet több "darabban" is.
2013. okt. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :).

egyébként duplaannyi évet kell ledolgoznia. :)

2013. okt. 27. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Az eredeti szerződés szerint igen, dupla annyit, de módosították.

[link]


"Eredetileg az állami ösztöndíjas hallgatóknak a képzési idő kétszeresét kellett volna ledolgozniuk a diplomázást követően, méghozzá Magyarországon: az új szabályozás szerint a tanulmányokkal megegyező ideig kell hazai munkaviszonyt folytatni az oklevél megszerzését követő 20 éven belül."


És a módosítás visszamenőleg is érvényes (tehát azokra akik 2012 szeptemberében kezdték a felsőoktatást).

2013. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
De aki orvosin végzett, és mondjuk sebész, annak akkor 12 évig kell Magyarországon dolgoznia?
2013. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom nem, mert a felsőoktatásban a képzési idő 6 év.
2013. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Köszi :)
2013. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!