Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A bolognai rendszernek elvileg...

A bolognai rendszernek elvileg az a lényege, hogy átjárható legyen az intézmények közötti oktatás. Ha MO-n végzem a BA-t, akkor külföldre pályázhatok támogatott MA-ra (EU)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 11:50
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Biztosan pályázhatsz, de állami támogatást szerintem nem kapsz rá.
2010. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha nem lehet támogatott helyre beférni, akkor minek van ez az egész rendszer? azért, HA van pénzem, akkor járhassak valahová, de egyébként meg kiszúrják a szemem egy erasmus-félévvel?
2010. szept. 10. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

vannak különböző ösztöndíjak, amik keretében kint lehet csinálni a mestert. Nekem két ismerősöm csinálja így külföldön a mesterképzést, meg szoktak mindig kint lenni az egyetemen plakátok, amin különböző ilyen lehetőségeket hirdetnek.

Amúgy csomó országban alapból fizetős a felsőoktatás, azt viszont nem tudom, hogy olyan helyeken, ahol nem az, ott külföldiként mit kell csinálni, hogy államira felvegyenek.

2010. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bolognai rendszer nem azt jelenti, hogy te barmilyen osztondijat megkaphatsz. Azt jelenti, hogy ugyanolyan jogaid vannak mint a fogado allam diakjainak. Pl Angliaban ugyanannyit kell fizetned mint a helyieknek, Daniaban ugyanugy nem kell fizetned mint a helyieknek, Hollandiaban kell fizetned, de visszakapsz penzeket ha dolgozol, Portugaliaban kell valamennyit fizetned, Skociaban ingyen van a BSc de fizetni kell az MScert stb. Magyarorszagtol teljesen fuggetlenul. Azt hozza teszem, hogy ezek a jogok csak latszolag egyformak mivel sok tamogatast adokhoz (pl Hollandiaban), vagy fuggetlen szervezetekhez (bankokhoz Angliaban es Hollandiaban) kotnek az orszagok. Tehat pl azert hogy te megkapd a tamogaras valakinek ki kell fizetni a szukseges adojarulekot (melyet a helyi diakoknak a szulei fizetnek altalaban, ergo te csak dolgozva tudsz hozzajutni) vagy Angliaban bar szinte mindenkinek hozza kell jarulnia az egyetem tanitatasahoz de csak a helyi diakoknak adnak a bankok kamat mentes kolcsont (altalaban, tudom hogy vannak kivetelek) mivel a tobbit kockazatosnak tartjak...
2010. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, nagyon hasznos volt!
2010. szept. 10. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!