Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichologus mennyi idore...

Pszichologus mennyi idore adhat igazolast? Legyszi aki tud segitsen nagyon fontos volna!

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. A pszichológus nem orvos.
2013. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen de amennyiben psziches betegsegem van azt nyilvan nema. Haziorvos diagnosztizalja vagy ha valami nagy tragediat kell feldolgoznom azt sema. Haziorvossal beszelem meg
2013. nov. 2. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elso pontos választ adott.
2013. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter az,a kire gondolsz. O egy javaslatot ad a háziorvosoknak táppénzre. A pszichológusnak nincs ilyen joga.n
2013. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pszichiáterhez kérd magad
2013. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába kéne a felmentés?
2013. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező, a pszichológus semmi több, mint egy szimpla bölcsész jó esetben nagy adag empátiával, némi pszichoanalitikus tudással, akinek elsírhatod a bánatodat, és aki tanácsokat adhat.

Nincsenek orvosi jogosultságai, nem orvos, nem adhat igazolást. A háziorvosod viszont adhat igazolást, és beutalhat pszichiáterhez is, aki szintén adhat igazolást. Arról nem is beszélve, hogy ezerszer komolyabb szakember, egy bölcsésznél.

2013. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire kell. Nekem víziszonyom van, elmentem pszichológushoz, beszélgettünk egy kicsit, terápiás jelleggel, aztán írt nekem egy pszichológusi szakvéleményt, amit elvittem a suliorvoshoz és így megkaptam a felmentést az úszás alól.


Lehet, hogy a pszichológus csak egy "bölcsész" (attól függetlenül kemény anatómia és biológia van pszichológián), de azt ne felejtsétek el, hogy nem lehet minden lelki traumával pszichiáterhez rohangálni, aki teletöm kemikáliával, antidepresszánsokkal, amik nélkül utána létezni sem tudsz.

2013. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

"aki teletöm kemikáliával, antidepresszánsokkal, amik nélkül utána létezni sem tudsz."


A pszichiáter csak azt gyógyszerezi, akit mindenképpen KELL. A pszichoterápia az ő eszköztárának is része, arról nem is beszélve, hogy esetedben, a pszichológus nem kezelte, hanem a szőnyeg alá söpörte a problémát. Fél a víztől, jó akkor ne menjen a közelébe... Micsoda remek megoldás...

A pszichológusok anatómia és biosz oktatásáról pedig jobb nem beszélni. Én orvosira járok. Pszichológus ismerősöm két hét alatt végzett a vizsgaidőszakával (és rendes 30 kredites szemesztere volt), míg nekem az anatómia vizsgáim minimum tíz nap felkészülést igényeltek (vizsgánként, három külön szemeszterben), úgy, hogy évközben is rendesen tanultam.

2013. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most megint ki akarunk robbantani egy vitát arról, hogy a bölcsészek semmirekellő emberek? :D

Tudtad, hogy mi vár rád orvosin, miért kell ezt minduntalan az orvostanhallgatóknak más emberek orra alá dörgölni, hogy nekik mennyit kell tanulni?

Nem söpörte a szőnyeg alá a problémát, megpróbált segíteni feldolgozni azt a traumát, ami miatt félek a víztől, az orvos pedig normális úszásoktatást ajánlott.

2013. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!