Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehetne lehetőségem...

Hol lehetne lehetőségem tovább tanulni, ha pszichológus szeretnék lenni? Mik a fontos tantárgyak?

Figyelt kérdés

jelenleg még csak 9.es vagyok, épp azért érdekel, hogy mik a legfontosabb tantárgyak, valamint mi szükséges a felvételihez. tudom, hogy még sok időm van, de fontos dolgokban szeretek előre gondolkodni.

ha kell valami információ, amitől könnyebben tudtok hasznos tanácsokat adni, akkor kérdezzetek és válaszolok.


előre is köszönöm! 14L


2011. nov. 19. 23:15
 1/5 anonim válasza:

Gyakorlatilag bármilyen emelt szintűvel, de a legszerencsésebb ha biológiából / matekból teszed. Nem viccelek, rengeteg a statisztika! Nem árt, ha jó jegyeid vannak, illetve szerzel egy-két nyelvvizsgát a felvételihez.


A jelenlegi rendszerben BA (3 év) + MA(2 év) bontásban tanulhatsz pszichót.

Budapest környékén 3 alternatíva van:

- ELTE (elméleti)

- Károli (inkább gyakorlati)

- Pázmány

Ezen kívül képeznek még Debrecenben és Pécsett is.


Az 5 év után, ha kórházban/beteg emberekkel szeretnél dolgozni, el kell végezni még egy klinikai szakképzést is, ez 4 évet vesz igénybe. Illetve nem árt módszerspecifikus képzéseket is elvégezni, ezek elsajátítása módszerfüggő, de kb. 2 év. Készülj arra is, hogy körülbelül egy kocsi vagy lakás árába fog kerülni a képzésed, de ha tényleg ezt szeretnéd, hajrá!


Remélem segítettem :)

2011. nov. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen nagyon sokat segítettél! tehát akkor biosz-matek emelt szint kéne? azt gondoltam, mivel humán beállítottság szükséges ehhez a szakmához, inkább töri, magyar kell. az 1-2 nyelvvizsgát tekintve középszitű elegendő lenne?

most megleptél,de nagyon szépen köszönöm!

2011. nov. 20. 00:29
 3/5 anonim válasza:

Igazából ha humán beállítottságú vagy, akkor természetesen a töri-magyarra feküdj rá, de a biosztudás mindenképpen nagy előny, és az sem hátrány (bár nem elengedhetetlen), ha érted a matekot, mert BA-n 3 félév stat van (nálunk előadás és gyakorlat is), kutatásokhoz mindenképpen kelleni fog a tudás; MA-n is van 2 félév statisztika.


Nyelvvizsgából szerintem jó célkitűzés a két középszintű, nekem elég volt :)


Sok szerencsét, kitartást!

2011. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
És azt a múltkor kifelejtettem, hogy Szegeden is van képzés :)
2011. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :)
2011. nov. 20. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!