Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes az iskolaváltás és a...

Érdemes az iskolaváltás és a kollégium ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet:


Az van,hogy a mostani gimit nem szeretem,de a tanárok nagyon rendesek egyébként.Anyának is azt mondtam,hogy minden oké a suliban,de igazából nem szívesen járok ide.Városban lakom,de tőlünk 40 km-re van egy suli ahol van dráma szak(színművésznő akarok lenni,ez a nagy álmom)Anyunak felvettem az ötletet,de nem díjazta,hogy kisvárosba menjek tanulni.Gondolkoztam kolin,de azt mondta biztos nem fogom bírni,hogy most jók a körülmények és átköltözöm koliba több idegen ember közé.Ez nekem se tetszik,de a drámát viszont NAGYON akarom és tényleg ez az életem.Érdemes átmennem koliba?Mit javasoltok?


2013. nov. 2. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átmennék meg nem rossz dolog a koli, ha most mész sem vagy nagyon elkésve, biztos befogadnak, én alig várom, hogy kolis legyek.
2013. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"színművésznő akarok lenni, ez a nagy álmom"

Korábban is ez volt az életcélod? A múltban fektettél hangsúlyt a színészetre (versmondó versenyek, színjátszókörök, satöbbi)? Van tehetséged, művészi hajlamod? Ebbe a szakmába nem elég, ha el tudsz játszani egy-egy szerepet, ide műveltség kell, legalábbis, ha nem az igényszinted magasabb a kereskedelmi csatornák által közvetített sorozatok szintjénél (de mivel értelmesnek tűnsz, szerintem ezzel nincs gond). Gimnazista vagy, sok színész és színészjelölt már kiskora óta képzi magát, ergo nagyon bele kell húznod, ha tényleg komolyan gondolod. És még valami, ami a színészethez nagyon kell: a talpraesettség, magabiztosság.

Na ehhez lenne jó a koli. Rögtön mély vízbe dobnak, ha beköltözöl, ám idővel alkalmazkodsz majd, önállóbbá válsz, ami pedig csakis hasznodra válhat!

Még valami: MINDIG legyen több terved, és most is rendezd úgy a dolgaidat, hogy ha esetleg mégsem jönne össze a színészi pálya, akkor legyen mihez fognod.

Nekem is ilyen álmaim vannak, szóval át tudom érezni a helyzeted. Aztán sok szerencsét! :)

2013. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)


Igazából a magabiztosság megvan a talpraesettséget pedig nem nekem kell észrevenni mert akkor a saját csapdámba esem:) Félévkor,ha jó lesz a bizonyítványom megpróbálok átjelentkezni,bár anya nagyon-nagyon ellenzi sajnos:(

2013. nov. 3. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!